Loading...

Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Alt Göz Kapağı Ameliyatı Nedir

Göz kapağı altında bulunan yağ yastıkları yaşlanmanın etkisi ile daha belirgin hale gelmesi sonucu oluşan torbalanma, gevşeme, sarkma ve cilt fazlalığı gibi etkenlerin oluşması sonucu bu durumun ortadan kaldırılması için yapılan cerrahi müdahaledir.

Göz Altı Torbası Ameliyatı Sonrası İyileşme

Alt göz kapağı ameliyatı gözaltı torbaları olan kişilere, göz altlarında sarkma olan kişilere, gözaltından bolluklar oluşan hastalara, bu torbalanma ile kırışıklık ve renk değişikliği oluşan hastalara uygulanabilir.

 

Alt Göz Kapağındaki Torbalanma ve Sarkıklığın Oluşmasındaki Sebepler Nelerdir?

Alt göz kapağı torbalamasının en büyük nedeni ilerleyen yaştır. İlerleyen yaş ile birlikte yüz kasların direnci kırılmaya başlar. Bununla birlikte yer çekimi ile özellikle yanaklar aşağıya doğru sarkma gösterir. İşte bu sarkma ile birlikte gözaltında bulunan kas yapısı da aşağıya doğru inerken bu yapının altında bulunan yağ kesecikleri ortaya çıkar ve gözle görünür bir hal alır. Ortaya çıkan sonuç gözaltında oluşan torbalar, gözaltı kırışıklıkları ve gözaltı sarkmaları dır. Diğer etkenler ise yorgunluk, stres, uykusuzluk ve yoğun iş hayatıdır.

Göz Altı torbaları

 

Gözaltı torbaları günümüzde en sık karşılaştığımız sorunlardan biri olarak bilinmektedir. Bu sorunun yüzde oluşması daha fark edilir bir hal almasına olanak sağlamaktadır. Gözaltı torbaları özellikle sabah gözümüze çarpar ve kendinizi daha yorgun, mutsuz ve uykusuz hissetmenize yol açar. Göz estetiğinde gözaltı torbalarının önemi büyüktür. Yüz estetiğinin vazgeçilmezi olan gözaltı estetiği ile bu sorun zannettiğinizden çok kısa sürede halledilebilir. 30 dakikalık bir operasyon ile genel anestezi almadan sadece sınırlı uyuşturma ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Neden Alt Göz Kapağı Ameliyatı Olmalıyım?

Öncelikle kendinizi daha iyi hissetmeniz için bu estetik operasyonu yaptırabilirsiniz. Aynada ve başkalarının karşısında daha mutlu daha dinamik bir görüntü sergilemek için bu ameliyata başvurabilirsiniz. Takıntı haline getirdiğiniz gözaltı torbalarından ve gözaltı halkalarından kurtularak öz güveninizi kazanabilirsiniz. Alt göz kapağı ameliyatları risk açısından düşük kategoride olması ve lokal anestezi altında yapılması sebebiyle bu estetik operasyonu yaptırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Alt Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Alt göz kapağı ameliyatı gözaltlarında bulunan torbalanmaların, çukurlukların ve kırışıklıkların giderilerek daha estetik bir görüntü oluşturulması işlemidir.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Saat Sürmektedir?

Alt göz kapağı ameliyatı ortalama 1-1,5 saat sürmektedir.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı Hangi Anestezi İle Yapılır

Alt göz kapağı ameliyatı hem lokal hem de genel anestezi ile yapılabilir

Alt Göz kapağı Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunur?

Lokal anestezi ile yapılan alt göz kapağı ameliyatından hemen sonra taburcu olabilirsiniz. Genel anestezi ile yapılan işlemin sonrası ayılma ve kendini toparlama süresi biraz daha uzundur.

Alt Göz Kapağı Ameliyatında Acı Hisseder miyim?

Alt göz kapağı ameliyatlarında acı sızı hissetmezsiniz.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı olan bir kişinin yine Göz Kapakları Sarkar Mı?

Alt göz kapağı problemleri genellikle yaşla alakalıdır. Bu sebeple uzun yıllar geçmesi gereklidir aynı problemlerin oluşması için.

Alt göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?

Alt göz kapağı ameliyatı olan kişiler göz hijyenine dikkat etmelidir. Gözün mikrop ve enfeksiyon kapmaması gereklidir. Bu sebeple estetik cerrahınızın size önereceği ilaçları ve pansuman programını dikkatlice ve aksaksız uygulamalısınız.

Alt Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Gözümde Dikiş İzi Kalır mı

Alt göz kapağı ameliyatı alt göz kapağı çizgisine paralel kısımdan kesi atılarak yapılır. Bu bağlamda dikiş ve kesi izleri belli olmaz.

Alt Göz Kapağı Ameliyatının 2020 Fiyatı Nedir?

Alt göz kapağı ameliyatı fiyatları 2020 yılı içerisinde farklılıklar gösterebilir. Ameliyatı yapacak estetik cerrahın kendi fiyatını söylemesi mümkündür. Bunun dışında lokal ya da genel anestezi ile yapılması alt göz kapağı ameliyatı 2020 fiyatlarını değiştirebilir.

2020-02-13T16:08:58+00:00

10 Yorum Var

 1. Cevil Ersoy 12 Şubat 2019 at 08:39 - Reply

  Alt göz kapağı estetiği için yaş sınırı var mıdır. Ameliyat 16 yaşındayım ameliyat olabilir miyim?

  • admin 13 Şubat 2019 at 09:44 - Reply

   16 yaşında ameliyat edilmez ancak anne veya baba onayı gerekmektedir.

 2. Hüseyin 15 Şubat 2019 at 21:38 - Reply

  hocam bu göz kapağı ameliyatlarında risk durumu nedir acaba ben çekiniyorum

  • admin 4 Mart 2019 at 12:25 - Reply

   Merhaba ;
   göz kapağı ameliyatları hafif ameliyatlardan dır. Pek çekinge gerektirmez.

 3. ylmz1 15 Şubat 2019 at 22:11 - Reply

  alt göz kapağı ameliyatı yaptıracak kişiler , herhangi bir hastalık yada kimler bu operasyonu yaptırmamalı gibi bir bilgiyle karşılaşmadım . Bu ameliyatı herkes yaptırabilir mi?

  • admin 4 Mart 2019 at 12:24 - Reply

   Tüm sorularınız için 0546 741 54 54 nolu hattan direk bilgi alabilirsiniz.

 4. Burak 16 Şubat 2019 at 01:09 - Reply

  Güncel alt göz kapağı fiyatlarına nerden ulaşabilirim?

  • admin 4 Mart 2019 at 12:23 - Reply

   MErhaba 0546 741 54 54 nolu hattan detaylı bilgi alabilirsniiz.

 5. Handan Sağlam 4 Mart 2019 at 01:00 - Reply

  Merhaba. Hızlı kilo veriminden sonra sarkan bazı bölgelerle ilgili sporun dışında estetik ameliyat da olmam gerektiğini farkettim. Bu sebeple alt göz kapağı ameliyatı olmak istiyorum. Şu an araştırma aşamasındayım. Siz alt göz kapağı ameliyatı hizmeti veriyor musunuz yoksa estetik ameliyat için bir referans listesi mi veriyorsunuz, beni bilgilendirebilir misiniz?

  • admin 4 Mart 2019 at 12:22 - Reply

   Bizim 4 adet estetik kliniğimiz var fiilen tabiki estetik aemeliyatların tamamını yapıyoruz. alt göz kapağıda üst göz kapağı ameliyatını da yapmaktayız.

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?