Loading...

Annemi 30 Sene Sonra Estetiğe İkna Ettim

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Annemi 30 Sene Sonra Estetiğe İkna Ettim

Kendimi bildim bileli annemle aramız her zaman mükemmel olmuştur. Kendisi bana yeri geldiğinde anne, yeri geldiğinde arkadaş olabilmeyi o kadar iyi başardı ki ben de hiçbir zaman onun yüzünü kara çıkarmadım, her zaman her şeyimizi paylaşabildik. İşte bu sebeple senelerce kendisine göz kapağı estetiği yaptırması için yalvardım; en sonunda annemi 30 sene sonra estetiğe ikna ettim.

Tabi herkes annesini beğenir toz kondurmaz da, cidden benim annem bir başka güzeldir. Süt gibi teni, doğal kumral saçları, bal rengi çok güzel gözleri, güzelim ağzı burnu her şeyiyle güzel bir kadındır anlayacağınız. Ama bu güzelliğini baltalayan tek şey senelerdir savaşını verdiği göz kapaklarıydı.

Ben gençliğimden beri anneme hep söylerdim, şu göz kapaklarını yaptır güzelliğine güzellik kat diye. Ama kadıncağız hem ameliyat korkusundan, hem de onun gençlik zamanlarında daha bu alanda çok iyi teknolojiler gelişmediğinden hep çekimser bakardı bu tip estetiklere.

ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ LİNKE TIKLAYIN.

En Sonunda Annem İkna Oldu

Ancak gün oldu devran döndü, senelerdir vır vır kadıncağınızın başının etini yemelerim bir sonuç verdi. Gerçi artık kendisi 50li yaşlarının sonuna geldiğinden göz kapaklarının sarkması onu iyice rahatsız etmeye başlamıştı, hem gözleri ağrıyordu hem de görüş açısı göz kapakları yüzünden azaldığından kendisini rahat hissetmeme problemi vardı.

Bana bir gün laf arasında, “Ya Zeynep, şu üst göz kapağı estetiğini bir araştırsak mı anneciğim?” dediğinde şaşırmış bir ifadeyle suratına baktım. O da mahçup bir gülümsemeyle “E artık zamanı geldi, ne zamandır sen de söyleniyordun hep zaten yaptır yaptır diye. Güzelliğimizin hakkını ömrümüzün 2. baharında da vermeyelim mi yani?” diyip kıkır kıkır gülmeye başlayınca sanki kendim yaptırıp rahatlayacakmışım gibi hissettim. Canım annem, o zaten her şeyin doğrusunu en doğru zamanda yapardı.

İkimiz oturduk bilgisayarın başına, harıl harıl estetisyen araştırmaya başladık. Tabi bu araştırmalar kendisini biraz rahatlattı, çünkü ameliyatın ne kadar kolay yapıldığını; ameliyat sonrası iyileşme sürecinin ne kadar kolay olduğunu ve bir de ameliyat izinin belli belirsiz olacağını duyunca çok mutlu oldu biriciğim. Teknolojinin gelişmesi kadıncağızı ne kadar rahatlatmıştı bir bilseniz.

Araştırmalarımız sonucunda bir estetisyen hekimin kapısını çaldık. Yine ben yanında destekçisi olarak ortamı da rahatlattım, hoş sohbet içerisinde doktoruyla konuşup ameliyat tarihini netleştirdik. Annemin de hafiflediği ve aldığı kararın kendisini nasıl heyecanlandırdığı her halinden belliydi.

Bir sonraki hafta öğle saatleri gittik hastaneye, göz açıp kapayıncaya kadar yaptırdı göz kapaklarını. Dinlenme sürecinde de hiç şikayet ettiğini duymadım, sadece hep bir son halinin ne olacağına dair merakı vardı.

Pansumanları yapıldı, bir kaç gün içerisinde dikişleri temizlendi; şişliği ve morluğu oluşmasın diye hep buz kompresini ben yaptım. Onun mutlu olması otomatikman beni de mutlu ediyordu sonuçta.

İyileşme sürecini de tamamen atlatınca annemi aynada gözlerini incelerken görmeliydiniz. Çocuk gibi şenlenmişti kendisini yoran göz kapaklarından kurtulduğu için. Bana da teşekkür edip durdu kendisini bu konuda hep yüreklendirdiğim için. Onun mutlu olması ve en önemlisi sağlıklı olması her şeyden önemli benim için. Canım annem, güle güle kullan yeni göz kapaklarını:)

2020-02-13T14:45:19+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?