Loading...

Artık Resmen Gözlerimle Gülüyorum!

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Artık Resmen Gözlerimle Gülüyorum!

Uzun yıllardır gözlerimle bir alıp veremediğim var maalesef. Gözlerimin renginden, kirpiklerimin duruşundan hiç şikayetçi değilim ama gözlerimin yapısı bir acayip. Yani acayip derken aşağıya doğru duruyor şekli biraz. Bu görüntü küçük yaşlarımdan beri beni rahatsız etmekte, gözlerim gülerken iyice aşağıya kayıyor diye resmen içten gülmekten bile gocundum seneler boyunca.

Bir de üzerine üniversite yıllarımda sonradan en yakın arkadaşım olan kız arkadaşımla tanıştığımda bu takıntım resmen dört beş kat arttı. Çünkü okulun tiyatro kulübünde Eda’yla ilk karşılaştığımızda kızın göz yapısına resmen hayran olmuştum.

Tam benim istediğim gibi köşeleri hafif kalkık, inanılmaz zarif gözleri vardı. Kızla konuşurken sürekli gözlerini incelediğim için artık bir noktada dikkatini çekmiş olmalı ki”Bir şey mi var gözlerimde?” diye sormuştu hiç unutmam.

Tabi kadınlık gururu mu dersiniz, kendine yedirememe mi dersiniz gözlerine imrendiğimi hiç söyleyemedim. Hep geçiştirmiştim yoo hayır diye. O kadar uzun yıllar gözlerimi değiştirmenin hayaliyle yaşadım ki, keşke bu kadar zaman başka bir şey dileseymişim. Dileğimin bu kadar iyi yerine geleceğini bilseydim hayat boyu refah içerisinde olacağım şeyler dilerdim kesin:)

Her neyse, gel zaman git zaman üniversite bittikten sonra bahsettiğim arkadaşımla ofislerimiz aynı muhitte oldu. Bir gün öğle yemeği yemek için buluştuğumuzda, Eda bana internetten sürekli yaptıracağı yüz estetiğiyle alakalı fotoğraflar gösterip duruyordu. Ben ihtiyacı olmadığını düşündüğümden yarım gözle incelerken sayfayı, aniden tek bir başlık gözlerimde kalpler çıkmasına neden oldu.

Son teknoloji ile badem göz estetiği!” Allahım kızın elinden telefonu nasıl kaptım, iki dakikada yazıyı nasıl okudum ve hemen kurumu nasıl aradım kendim bile hatırlamıyorum. Eda şaşkın şaşkın beni izlerken görüşmeyi bitirip telefonu kapatınca “Önümüzdeki ay hayatıma yepyeni göz şeklimle devam ediyor olucam, yeni görüntüme hazırlanmam lazım” diye heyecanla masadan kalktım.

Hekimimle görüşüp estetik tarihime kadar günler geçmedi resmen benim için. Düşünsenize yıllardır istediğiniz bir şey var ve artık kavuşmanıza sayılı günler kalmış. Bu süreçte badem gözle alakalı ne videolar izledim, ne badem göz makyajları araştırdım, ohoo neler neler.

Nihayet ameliyat günü gelince heyecandan doktoru arayacaktım müsaitse ameliyat saatini daha erkene çekmek için. Eda da benimle birlikte geldi, ameliyata alınmayı beklerken sonunda ona da açıldım. Kendim için bu durumun ne kadar önemli olduğunu, iyi cerrahların yaptığı badem göz ameliyatlarında tam olarak kendi istediğim sonuçlara kavuşabileceğimden ve ne kadar mutlu hissettiğimden bahsettim.

Bugüne kadar yaptırmamış olmamın burukluğunu hala hissederim. Üzerime bu kadar bambaşka bir güzellik çökeceğini bilsem daha üniversitede yaşım gençken yaptırmıştım. Ama hem dışarıya ifade edememenin çekingenliği, hem ameliyat korkusu… Sağ olsunlar badem göz estetiğimi yapan ekip her konuda kusursuz yardımcı oldukları gibi gözlerimde istediğim şekli kusursuz olarak yarattılar. Önce doktorlarıma ve yardımcı ekibime, sonra da kendime bu başarı için çok teşekkür ederim. Artık resmen gözlerimle gülüyorum:)

2020-02-13T15:09:05+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?