Loading...

Başarısız Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Süreç

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Başarısız Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Süreç

Gözlerimizin vücudumuzda en dikkat çekici bölgelerimizden biri olması, yapılacak başarısız göz kapağı ameliyatları sonrası bize oldukça sıkıntılı süreçler yaşatabilmektedir.

Konuyu genel olarak ele aldığımızda, gözlerimizin ilk izlenim açısından ve doğru iletişim için vücut dilimizle birlikte en çok yardımına ihtiyaç duyduğumuz organlarımızdan biri olması gibi sebepler gözlerimizi ekstra ihtimam göstermemiz gereken organlarımız arasına sokmaktadır.

Yanlış Göz Kapağı Ameliyatlarından Sonraki Süreç

Gözlerimizin güzelliği ve bakımı konusu ele alındığında, kuşkusuz ki göz kapaklarımızın önemi göz önünde bulundurulmalıdır. Estetik bir görüntünün haricinde göz kapaklarımızın düzgün ve hizalı olması; daha da önemlisi sağlıklı yapıda olmaları sonsuz önem arz eder.

Yapılan göz kapağı estetiği ameliyatlarından sonra başarısız bir sonuç ortaya çıkarsa, gözlerimizde estetik olmayan bir görüntü oluşmasının haricinde bir de göz sağlığımızı etkileyecek koşullarla uğraşmak zorunda kalacağımız bir süreç geçirmek zorunda kalacağımız aşikardır.

 

Örnek verilecek olursa; göz kapağının yapısında bulunan kasların düzgün çalışıyor olması, kapakların uzunluğunun ve kavisli biçimlerinin birbirlerine uyumlu bir şekilde olması ve uyumlu çalışması, üst ve alt kapağın içerisinde bulunan yağ dokusunun olması gerektiği miktarda bulunması gibi özellikler yapılacak ameliyatlarda mutlaka ve mutlaka dikkat edilmesi gereken özelliklerdir. Bu sebepten ötürü, göz kapağı estetiği yaptırmak isteyen kişilerin kesinlikle işinin uzmanı olan ve göz anatomisinden çok iyi anlayan bir cerrah bulmaları gerekmektedir.

Operasyonu yapacak hekimin deneyimsiz olması, göz ameliyatı süreçlerini pek fazla bilmemesi başarısız göz kapağı ameliyatını ortaya çıkartmaktadır.

Başarısız Üst Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Süreç

Üst göz kapağına yapılacak estetik amaçlı ameliyatlarda, mutlaka üst göz kapağı ile alt göz kapağının açılma kapanma unsurlarına dikkat edilerek ona göre bir fazlalık alma miktarı belirlenmelidir. Eğer olması gerekenden daha fazla doku alımı yapılırsa, göz kapaklarının düzgün kapanma ihtimali ortadan kalkarak göz kapalıyken bile yüzey gözükür ve açıkta kalan bölge zamanla mikrop kapabilir, kuruyabilir ve bundan dolayı batma-yanma şikayetleri başlayabilir.

Bu ihtimaller dışında üst göz kapağında yapılacak başarısız bir kesi, normal şartlarda göz kapağı ameliyatlarından sonra iz kalmamasına rağmen yine de iz yaratmakta ve bu durum hatalı bir şekilde yapıldığı için göz kapağında yaralar oluştuğu için dikiş izinin yanında bir de yara izi kalma ihtimali oluşmaktadır.

Son olarak göz kapağına yapılan yanlış müdahaleler sonrası alınan fazla miktardaki yağ dokusu sonucunda göz kapağında çukurlaşmanın olabilme ihtimali artmaktadır.

 

Başarısız Alt Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Süreç

Üst göz kapağında olduğu gibi alt göz kapağında da yapılacak yanlış müdahaleler bu kısmın giderek aşağıya doğru sarkmasına, şekli bozuk bir yuvarlaklığın oluşmasına veya dışarıya doğru dönmüş bir alt göz kapağının meydana gelmesine neden olmaktadır. İşinde iyi olmayan cerrahlar alt kapak estetiği yaparken deri fazlalığının kalması ve gitmesi gereken kısmı dikkatli olarak ölçmedikleri için fazladan kesi yapabilmekte ve bu da göz kapağının aşağıya doğru inmesine neden olmaktadır.

Göz altından ya da kapakçıktan yağ alımı işlemlerinde ise başarısız bir operasyon sonrası üst göz kapağında olduğu gibi çukurluklar meydana gelmektedir. Burada olması gereken yağ miktarı bellidir ve sınır aşılarak işlem yapıldığında kaçınılmaz olarak deride sünme oluşur.

 

Başarısız Göz Kapağı Ameliyatlarından Nasıl Kaçınılır?

Burada önemli olan tek nokta, göz kapağı ameliyatını yapacak doktorun iyi bir oküloplasti cerrahi uzmanı olmasıdır. Çünkü alanında tecrübeli ve başarılı doktorların elinde deyimi yerindeyse bıçak altına yatıldığında, bu hekim her hastanın ihtiyaçlarının ve mevcut koşullarının farklı olabileceği ihtimalini göz önünde bulunduracak ve böylelikle de kişiye özel bir estetik müdahale süreci oluşturacaktır. Sürecin bu şekilde ilerlediği ameliyatların sonrasında komplikasyon oluşma şansı da oldukça düşük seviyelerde seyretmektedir.

2020-02-13T15:06:20+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?