Loading...

Ben Hala Aynı Ben ama Gözlerim 10 Yaş Gençleşti Şimdi

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Ben Hala Aynı Ben ama Gözlerim 10 Yaş Gençleşti Şimdi

60’ıma yaklaşmış, ama hayatı hala 30’larında yaşamayı seven bir erkektim -ki hala da öyleyim. Ta ki hiç aklımda olmayan göz kapağı estetiğimi yaptırana ve iyi ki yaptırmışım diyene kadar.

Bekar bir avukatım, 27 yaşında bir kızım var. Kendisi bu hayattaki en büyük dostum; benim onun yanında çocuk, onun benim yanımda yetişkin gibi davranmasına herkes alıştı artık. Valla kızım diye söylemiyorum, hayatımda kendisi kadar dürüst ve lafını sakınmayan bir insan görmedim.

Seneler geçip eşimle aramız açıldığında, ben gerçekten sorunun tam olarak ne olduğunu anlayamamıştım. Bir hafta sonu kızımla kahve içmeye çıktığımızda durumu ona açtım, annesiyle artık boşanmamızın zamanı geldiğini, ortak paylaşacak hiçbir şeyimizin kalmadığını söyledim. Her zamanki olgun tavrıyla “ben bekliyordum zaten böyle bir şey” diye cevapladı.

İnanın ilk başta çok şaşırmıştım. Kızımın bile bu kadar olağan gördüğü bir durum bana bu kadar acayip geliyorsa kesin bende bir eksiklik var dedim. Durumu neden bu kadar normal karşıladığını merak ettiğimi sordum; aldığım cevap aynen şöyleydi; “Ya baba her şey iyi güzel de, mesele sadece para pul da değil; annemin yerine bir koy kendini. Bu kadar güzel bir kadın yanında yaşlı bir adam gezdirmek ister mi?”

İkinci şok dalgası kafamın içerisinde yayılıyordu. Fit bir vücudum, kumral tenim, kumral saçlarım vardı. “Nerem yaşlı ya benim?” diye fevri çıkışınca, “Baba sen hiç aynada suratına baktın mı? Özellikle gözlerine?” dedi. Bugüne kadar hiç üzerinde durmadığım bir özelliğim tabi ki kızım sayesinde şak diye suratıma vurulmuştu.

Gerçekten de o gün duyduğumda idrak ettiğim, artık dikkat çekici hale gelen göz kapağı problemim vardı. Her iki gözümde de sarkma, kırışma,  yorgun görüntü ne ararsanız vardı. Eşimin bu problemim yüzünden benden soğumasına mı, kızımın bunu böyle kabullenmesine mi üzüleyim, sinirleneyim bilemedim.

Hafta başı ilk işim bu sorunumdan kurtulmak için göz kapağı ameliyatı yapan bir doktor buldum. İyice konuştum, aracı olan ekibimle tüm süreci ayrıntılarıyla değerlendirdim. 2 hafta içerisinde ameliyatım şip şak halledildi, hiçbir ameliyat sonrası komplikasyon geçirmeden misler gibi yeni gözlerime kavuştum.

Sonraki süreçte de olması gerektiği gibi eşimle aramız düzeldi, ben her zamankinden daha kendine güvenir, daha dinamik bir adam oldum. Kızım, eşim ve ben evde artık yüzde yüz bir huşu içerisinde bir hayat sürerken, ben bir de bunların üzerine aynaya her baktığımda “Bu nasıl bir yakışıklılık” deyip kendimi övebiliyor ve aileme de bu pozitifliğimi iki kat yansıtabiliyorum.

2020-02-13T15:09:46+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?