Loading...

Blefaroplasti Nedir?

Ana Sayfa » Blog » Blefaroplasti Nedir?

Blefaroplasti, genel olarak estetik kaygı güdülerek yapılan göz kapağı estetiğinin tıp alanındaki terim adıdır. Blefaroplasti öncesi ve sonrası fotoğraflarla takip edilebilinecek değişikliklere sebebiyet vermektedir. Blefaroplasti komplikasyonları arasında ağrı yer almaktadır.

 

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?


Üst göz kapağı ameliyatı, göz çevresindeki fazla yağ ve dokuların çıkarılması sayesinde göz çevresinin gerginleşmesi ile göz çevresinin daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayan cerrahi bir müdahaledir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Neden Olur?


Üst göz kapağı ameliyatı neden olur sorusuna estetik kaygı güderek yaptıranlar ve görme zorunluluğu sebebi ile yaptıranlar vardır diyerek cevap verebiliriz.

Üst göz kapağı sorunu, üst göz kapağı düşüklüğü, üst göz kapağı sarkıklığı, üst göz kapağı bolluğu ve üst göz kapağı gevşekliği olarak adlandırılmaktadır.

Üst göz kapağının sarkık olması kişiyi estetik açıdan rahatsız edebileceği gibi zamanla görmesine de engel olabilmesi nedeniyle zararlıdır, tedavi edilmelidir. Üst göz kapağının zamanla sarkması kişinin gözünün tembelleşmesi ile sonuçlanabilir. Göz kapağı ameliyatı sonrası görüntüler, öncesi ile oldukça farklılık gösterecektir. Göz çevresi estetiği yaptıranlar farklı bir deyişle göz kapağı ameliyatı olanları yorumları oldukça olumludur.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı ameliyatı, lokal anestezi ile yaklaşık 30 – 45 dakika arasında süren bir cerrahi operasyon ile gerçekleşir.Hasta doktorla birlikte çıkarılacak kas ve deri miktarına yüze uygun bir şekilde bir çizim yaparak karar verir. Kapağın katlanma çizgisine uygun olarak deri ve kas çıkarılır.

Göz Kapağı Düşüklüğünün Nedenleri Nelerdir?


Göz kapağının düşüklüğünün nedenleri arasında genler ve yaşlanma yer alır. Ayrıca diyabet, ağır kas zaafı, sinir kas sistemine bağlı rahatsızlıklar da göz kapağı düşmesini arttırabilen unsurlardır.

Düşük Göz Kapağı Egzersizleri Nelerdir?


Düşük göz kapağı egzersizleri arasında ellerimiz ile kaş ile göz kapaklarımızın çeşitli noktalarına yapılan masajlar yer almaktadır.Bunların dışında salatalık kürü, papatya çayı,yumurta akı kürü gibi sağlıklı çözümleri olmayan yöntemler bulmak da mümkündür. Düşük göz kapakları için gerek dışarıdan temin edilen gerekse evde yapılan kremler de mevcuttur fakat bunlar da bir çözüm üretmezler. Üst göz kapağı ameliyatı sonrası hangi krem kullanılır sorusuna ancak doktorun vereceği reçete ile cevap verebiliriz.

Göz Kapağı Estetiği Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?


Göz kapağı estetiği öncesinde , kullanılıyorsa şayet sigara ve aspirin kullanımı üç hafta önceden  kesilmelidir. Son hafta da kanı sulandıracak her şeyden uzak durulmalıdır.Zayıflama ürünleri, bitkisel ürünler kullanılmamalıdır. Kalp rahatsızlığı olan, diyabet ve göz tansiyonu olan hastalar bu ameliyatı olmadan önce mutlaka bir doktora başvurmalı, doktorun söylemlerine göre hareket edilmelidir. Göz kapağı ameliyatına nasıl hazırlanırım ile ilgili bilgiler sitemizde ameliyat öncesi hazırlık bölümünden ulaşabileceksiniz.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyim?


Göz kapağı ameliyatı
sonrasında,öncesinde olduğu gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Ağır kaldırılmaktan kaçınılmalıdır. Şiddetli öksürmeden kaçınılmalıdır. Ameliyat sonrası hasta yüksek yastıkta yatmalıdır. İlk iki gün göz yorucu eylemlerde bulunmamalıdır. Enfeksiyon riskine önlem almak amacıyla hasta bir hafta makyaj yapmamalıdır. Verilen göz damlasını kullanmalıdır. Doktorun verdiği göz pomadini kullanmalıdır. Güneş ışınlarından korunmak için güneş gözlüğü kullanabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Riskleri

Göz kapağı ameliyatı risklerinde az da olsa rastlanabilir gözde meydana gelebilecek kanama sayılabilir. Bu kanada ameliyat sırasında yahut sonrasında gerçekleşebilir. Göz kapağının altında oluşan kanama iyileştirme sürecini geciktirir. Enfeksiyon genellikle görülmez, görüldüğü takdirde ise antibiyotik ile çözüme ulaşılır. Körlük son derece az rastlanan bir ihtimaldir, sadece cerrahi sırasında göz içinde oluşan bir kanama buna sebebiyet verebilir. Erken teşhis ile bu sorun atlatılabilir.

En korkulan durum alt göz kapağında aşağıya doğru çekilme olmasıdır, bu duruma çoğunlukla ikinci kez ameliyat olan hastalar düşebilirler. Bu durumu oluşturan şartlar fazla derinin alınmasıdır, çözüm olarak ise  eksik deriler üst göz kapağından tedavül edilerek tamamlanmasıyla sağlanır. Üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlar, kavuştukları yeni görünümlerinden memnun olmaktadırlar.

 Göz Kapağı Estetikleri 2020

Göz kapağı estetikleri ameliyatı, sadece üst göz kapağı, hem alt hem üst göz kapağı, operasyonu gerçekleştiren doktor, ameliyatın yapıldığı yer gibi etkenlere bağlı olarak fiyat değiştirebilen cerrahi müdahalelerdir.

Göz estetiği 2020 fiyatları belirtildiği gibi bu faktörlerle belirlenmektedir. İstanbul da ki estetik cerrahlar, İstanbul da göz estetiği yapan doktorlar fiyat konusunda birbirinden bağımsız çalışmakla birlikte yinede ortalamaya yakın bir fiyat aralığında işlem yaptırmaktadır.

2019 estetik trendleri arasında gösterilen badem göz estetiği ne kadar rağbet görse de 2019 estetik fiyatlarında artış olmayacağı düşüncesindeyiz.

2020-02-13T15:59:53+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?