Loading...

Çekik Göz Estetiği

Ana Sayfa » Badem Göz Estetiği » Çekik Göz Estetiği

Çekik göz estetik açıdan son yılların trend müdahalelerinden biri haline gelmiştir. Bilinen adıyla badem göz estetiği olan bu estetik çeşidi, bakışlarda daha çekici ve alımlı bir görünüm yaratabilmekte ve gözün şeklini daha dikkat çekici bir hale getirmektedir.

Çekik Gözlü Olmak İçin Estetik

Bu estetik popüler olmadan önce, özellikle kadınlar aynı görüntüyü elde etmek adına bir takım makyaj hilelerine başvurmakta; ancak bu hem geçici bir çözüm olduğu gibi, aynı zamanda göz yapısında da göz kapağının durumu vb. etkenler sebebiyle yüzde yüz çekik göz etkisi yaratılamamaktaydı. Estetik dünyasında moderniteyle birlikte bu uygulamanın sıklığı da artmış, üstelik çekik göz estetiği erkeklerde de uygulanmaya başlanmıştır.

Çekik Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında uygulanan çekik göz (badem göz) estetiği, gözün dış köşesine yapılmaktadır. Müdahaleye başlanmadan önce uygulamanın yapılacağı alan hekim tarafından kalemle işaretlenip istenilen noktaya odaklanma sağlanır.

Yaklaşık 15 mm.lik bir kesi atılarak askılama yöntemiyle doku yukarıya doğru tutturulur. Duruma göre 4-5 dikiş atılarak cerrahi müdahale bitirilir. Ortalama yarım saat ile bir saat arasında süren bu operasyon sırasında hasta sadece bölgesel olarak uyuşturulduğu için zihni açık olup, gerektiğinde hekimin yönlendirmelerine uyabilecek konumdadır.

Operasyon sonrası uyuşukluk geçtikten sonra hasta taburcu edilir, hastanede yatmasını gerektiren bir durum söz konusu değildir. Çok ince malzeme kullanılarak atılan dikişler iz kalma sorununu ortadan kaldırmakta, zaten estetikten en geç 1 hafta sonra dikişler temizlenmektedir.

 

Çekik Göz Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Uygulama sağlık için değil estetik bir görüntü olduğu için, bu estetik için ilk koşul kişinin çekik badem gözlere sahip olmak isteyip istemeyeceğidir. Tam olarak istediği göz yapısının badem göz olduğuna karar veren bireyler estetik merkezlerine başvurabilmektedirler. Çünkü bir anlık hevesle gidip bu estetiği yaptıranlar ve sonrasında beğenmeyen kişiler, tekrardan ikinci bir operasyona girip yapılan askılamayı geri çıkarttırmak zorunda kalmaktadırlar.

Bununla birlikte en önemli ikinci koşul kişinin göz yapısının bu ameliyata uygun olup olmayacağıdır. Görünüm olarak aşağıya sarkmış, bireyi yorgun gösteren göz yapıları bu ameliyat için oldukça uygunken ırsi olarak zaten kendiliğinden çekik yapılı gözlere sahip olan kadın ve erkeklerin çekik göz estetiği yaptırmaları ortaya garip bir görüntü çıkartabilir. Tabi bu sürecin nasıl değerlendirileceğini en iyi belirleyecek kişi operasyonu yapacak hekimdir. Eğer hekim uygun olduğunuzu düşünüyorsa operasyonun yapılmasında bir sakınca yoktur.

 

Çekik (Badem) Göz Estetiği Öncesinde Dikkat Edilecekler

Çoğu estetik müdahalede olduğu gibi, bu işlem öncesinde de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Çekik (badem) göz estetiği geçirmek isteyen kişi eğer yakın tarihte bir ameliyat geçirdiyse, süregelen bir hastalığı varsa ve ilaç kullanıyorsa, sigara – alkol kullanımı düzenli aralıklardaysa veya kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa mutlaka ama mutlaka doktoruyla paylaşmalıdır.

Doktor da aldığı bilgiler dahilinde bir takım testler isteyerek operasyonun ne zaman yapılmasının en doğru süreç olacağına kararlaştırarak hastasıyla paylaşacaktır.

Badem Göz Estetiği Yapan Doktorlar

Gözle alakalı bir estetik olduğu için çekik göz/badem göz estetiğini yapacak olan doktorun da pek tabii alanında deneyimli bir göz hastalıkları ve cerrahisi uzmanı olması gerekmektedir.

Badem Göz Estetiği Kalıcı mıdır?

Bu konuyla ilgili unutulmaması gereken husus, vücudun yıllar geçtikçe yaşlanabileceği ihtimalidir. Yani açıklayacak olursak, genç ya da orta yaşlarda yaptırılan bir çekik göz estetiği seneler geçtikçe göz bölgesinin yer çekimine yenilmesinden ötürü sarkmaların başlayabileceği bununla birlikte de göz çevresinde de bir takım sarkmaların gerçekleşebileceğinin kaçınılmazlığıdır.

Ancak bu anlattığımız husus seneler içerisinde gerçekleşeceğinden ve bazı insanların da genetik olarak daha geç yaşlanmaya başlaması ihtimali göz önünde bulundurulursa kalıcılığının seneler boyu sürebileceği gibi bir çıkarımda bulunmamız olasıdır. Badem göz estetiğinin kendiliğinden yok olması gibi bir durum söz konusu bile değildir, sadece vücut yaşlandıkça askılanan kısımların sarkmasıyla birlikte çekik göz askıları da aşağıya doğru inebilmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Ortalama Fiyatları

Çekik göz estetiği fiyatları her yıl değişebilmektedir. Doktorların profesyonelliğine ve bu alandaki deneyimlerine bağlı olarak değişebilen ameliyat ücretleri, hastanın ve hekimin yüz yüze görüştüğü kontrol ve değerlendirme aşamasından sonra belli olmaktadır.

2020-02-13T15:05:05+00:00

2 Yorum Var

  1. Aysegul 21 Aralık 2019 at 22:17 - Reply

    Merhaba ben cekik goz ameliyati olnak istiyorum subatta istanbula gelicem aceba fiyat bilgisi almak istiyorum mumkunse

    • admin 15 Ocak 2020 at 16:39 - Reply

      Merhaba +90546 641 54 54 Nolu WhatsApp hattımızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?