Loading...

Eşimle Son Yatırımımızı Gözlerimize Yaptık

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Eşimle Son Yatırımımızı Gözlerimize Yaptık

Geçen sene bir hevesle girip inşallah tutar diye dualar ettiğimiz iş yatırımımız, çok şükür ki istediğimiz ilgiyi gördü ve deyimi yerindeyse güzel paralar kazanmaya başladık. Gel zaman git zaman, yoğun tempo ve iş stresi yüzünden ilk önce çökmeye başlayan yüz bölgemiz oldu. Baktık hala yatırımlık paramız var, eşimle son yatırımımızı gözlerimize yaptık:)

Eşimin normalde mesleği bankacılık, ben de sigortacıyım. O’nunla ilk kez kendisinin iş hayatının başlarında çalıştığı bankaya sigorta anlaşması bağlayabilmek için gittiğimde tanışmıştık. Hey gidi günler hey, o zamanlar o gencecik dalyan gibi delikanlı; ben çıtı pıtı güzel ve başarılı bir kadın…

İş görüşmesiydi durum değerlendirmesiydi derken baktık sık sık görüşmeye başladık. İlk başta kahveyle başlayan bir “dışarda bir şeyler ısmarlama” süreci yerini artık akşam yemeklerine, akşam gezmelerine ve haftasonu kahvaltılarına bırakmıştı. Bayağı flörtleşiyorduk yani. En sonunda kendisi bana bir Pazar sabahı kahvaltıda açılınca ben de hemen atlamıştım; bulmuşum yakışıklı ve iş güç sahibi çocuğu bırakır mıyım:)

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ VE BADEM GÖZ ESTETİĞİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LİNKE TIKLAYIN.

O sene içerisinde evlendik; her çiftin kendi arasında sorunsuz uyuştuğu bir konu vardır ya hani, bizimki de iş hırsıydı. O zamanlar kendi alanlarımızda hatırı sayılır maaşlar kazanıyorduk, ama başarı hırsımız hep bizi daha fazlasını istemeye yönlendiriyordu.

Evliliğimizin 5. yılında artık bir çocuk sahibi olmak istediğimizde karar kıldık. Ama bilin bakalım ne eksikti? İkimizin de ailesi şehir dışında olduğu için çocuğa bakacak biri yoktu etrafımızda. İşte tam o gün oluştu bu kendi yatırımımızı yapıp kendi işimizi yürütme fikri. Hem çocuğumuzla istediğimiz gibi ilgilenebilecektik, hem de paramızı kendi işimizi işletmek için harcayacaktık.

Araştırmalarımız sonucunda bir düğün organizasyonu şirketi açmaya karar verdik. İşlerimizden ayrıldık, belirli bir zaman uğraşıp en sonunda kendi şirketimizi açtık. O süreçte tanıdıklarımızı devreye soktuk, inanılmaz koşturduk işimizi kısa sürede patlatmak için. Çabalarımız da sonuç verdi, gerçekten kısa sürede çok güzel işler yapmaya başladık.

Artık Son Yatırımımızın Zamanı Gelmişti

Ama asıl hedefimizden şaşmaya başlamıştık. Biz bir aile olmak için böyle bir hayatın içerisine girmişken aile olmayı unutmuş; iş hayatının kargaşasında bulmuştuk kendimizi. Eşim başka ben başka koşturuyor, bütün gün düzensiz beslenme, yorgunluk, gerginlik almış başını gidiyordu hayatımızda.

İşimizin olmadığı bir gün gelirimizi giderimizi hesaplarken, şöyle bir durup birbirimize baktık. Resmen ikimizde de yorgunluk ve bitkinlik yüzlerimizden okunuyordu. Göz çukurlarımız iyice belirginleşmiş, göz kapaklarımız sarkmaya başlamış; yaş almaya devam ettiğimiz için göz kenarlarımız çökmeye başlamıştı.

Ben girdim lafa; “Ya hayatım, işle güçle kafayı bozduk, geldiğimiz noktaya bak. Şu halimize bak! Ne kadar yaşlı gösteriyoruz şu stresten ve yoğunluktan. Acaba elde ettiğimiz gelirden son bir yatırım olarak kendimize bir bakım mı yaptırsak?”

Eşimin bir anda gözleri parladı. Ne yaptırsak nasıl bir değişikliğe imza atsak derken, hem kolay halledebileceğimiz hem de bizi daha iyi gösterecek bir estetik düşündük ve ben badem göz estetiği yaptırmaya, eşim de göz kapağı estetiği yaptırmaya karar kıldık.

İşlemimizi kusursuz uygulayacak doktorumuzu araştırdık, görüşmeye gittik; her şey kafamıza yattı ve işlemlerimizin olacağı hafta çalışmaya ara verip iki gün arayla operasyonlarımızı geçirdik.

Sonuç mu? Sonuç inanın verdiğimiz her kuruşa değdi çünkü ben artık yeni göz yapımla çok daha mutluyum, eşim de gözündeki ağırlıktan kurtulup üzerine daha genç ve gençliğindeki eski yakışıklı haline döndüğü için benden de ekstra mutlu. Gözlerimiz mutlu biz de mutlu:)

2020-02-13T14:46:47+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?