Loading...

Görünüşümün Bu Kadar Değişeceğini Tahmin Etmezdim

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Görünüşümün Bu Kadar Değişeceğini Tahmin Etmezdim

Estetik gelişmeleri yakından takip eden biri olduğum söylenemez. Hatta badem göz estetiği yaptırmadan önce herkesin doğal halinin en güzel hali olduğunu, herkesin karakteristik görüntüsünün farklı olabileceğini savunur dururdum. Sonradan çevremde çok başarılı burun estetiği olan arkadaşlarımı gördükçe, doğum sonrası yağ aldıran arkadaşlarımın ne kadar doğal bir görüntüyle hayatlarına devam edebildiklerini gözlemleyince ne olabilir ki deyip ben de badem göz estetiği yaptırdım. Ama yalan söyleyemeyeceğim görünüşümün bu kadar değişeceğini tahmin etmezdim.

Genç kızlığımdan beri gölgeli makyaj yapmaya bayılıyorum. Genç kızlığım dediğime bakmayın çok da uzak sayılmaz, bundan 10 sene öncesinden itibaren süregelen süreçten bahsediyorum. Bir de eyeliner kullanımının bu kadar yaygınlaşmaya başladığı dönemlerden itibaren bende de iyice bir kuyruklu makyaj yapma takıntısı oluştu, uzun zamanlar eyeliner’ı farklı farklı tarzlarda çekmeyi denedim; ama kendime en çok yakıştırdığım kuşkusuz beni çekik gözlü gibi gösteren uygulama oldu.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ.

Badem Göz Estetiği Olacağım Hiç Aklıma Gelmezdi

Dediğim gibi uzun dönem en ufak bir estetik operasyona dahil olacak bir müdahale geçirmedim. Çünkü çok şükür sağlığım yerindeydi, kilo fazlalığım yoktu, sarkan derilerim; yamuk bir çenem ya da burnum ya da ne bileyim gıdık problemim vs. yoktu. Kendimle mutluydum ama kadınları biliyorsunuz işte; hep daha güzel gözükmek için bir arayış içerisindeyiz ne yapalım:)

Az önce bahsettiğim arkadaşlarım vasıtasıyla bu güzellik dünyasıyla yavaş yavaş tanışmaya başladım. Estetik uygulamalarının nasıl olduğunu, araştırma sürecinin ve karar verme sürecinin nasıl özen gerektiren süreçler olduğunu, hele yaptırılan estetik sonrası yaşanılan mutluluğu ve özgüveni gördükçe kafamda istemsiz “ben de bir estetik yaptırsam mı?” sorusu dönmeye başlamıştı.

Ancak dediğim gibi şikayetçi olduğum bir kusurum da yoktu. E problemli olmayan düzgün bölgeye nasıl bir işlem uygulatabilirdim ki? Öncelikle cilt bakımı yaptırarak başladım. Lazerle bir takım uygulamalar yaptırdıktan sonra sıra geldi botoks uygulamasına.

İlk önce alnıma yaptırdım, daha gergin ve kusursuz görünmeyi başarmıştım. Sonra sürekli gülen bir kadın olduğumdan göz kenarlarımdaki kaz ayakları gözüme çarpmaya başladı. İlk başlarda “aman canım abartma!” diye kendimi telkin ederken artık kendimi ayna karşısında ellerimle oluşmuş çizgileri açmaya çalışırken buluyordum.

Kız kıza çıktığımız bir akşam yemeğinde konuyu arkadaşlarıma açtığımda, içlerinden bir tanesi “Göz kenarlarına illa ki bir şey yaptırmak istiyorsan badem göz ameliyatı ol, hem sürekli makyajla gözlerini çekik göstermekle uğraşmazsın hem de eminim ki senin göz yapına çok yakışır.” dedi. Hiç aklımda olmayan bir şey tak diye aklıma girmişti işte; artık her şey için çok geçti:) O geceden itibaren bu ameliyatın detaylarını araştırmaya başladım.

Yeni Gözlerime Doğru Adım Adım

Kızlar da sağ olsunlar bana alanında iyi bir kaç estetisyen hekim önerdiler, gidip görüş hangisi aklına yatarsa o doktora yaptırırsın ameliyatını biz kefiliz dediler. Nedense biraz pimpiriklenmiştim çünkü ya istediğim gibi olmazsa diye. Neyse gittim görüştüm hepsinden fiyat aldım, sonunda en güler yüzlü ve kanımın ısındığı doktora gözlerimi teslim etmeye karar kıldım.

2 hafta içerisinde bütün işlemlerim tamamlanmıştı. Badem gözlerime kavuşmuş, şişliklerimden ve morluklarımdan kurtulmuştum. Kendimi yeni gözlerime bakmaktan alıkoyamıyordum çünkü gerçekten görünüşümün bu kadar değişeceğini tahmin etmezdim. Sanki karşımda daha canlı, daha seksi bir kadın duruyordu. Kanıma giren her şeye değdi doğrusu:)

2020-02-13T13:08:17+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?