Loading...

Göz Altı Torbaları Ameliyatı

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Göz Altı Torbaları Ameliyatı

Göz Altı Şişliği

Gözaltı şişliğini oluşturan birçok sebep vardır. Gözaltı torbaları, stres, uyku düzeni bozukluğu, yemek dengesizliği, ilerleyen yaş ile cildin esnekliğini kaybetmesi, hormonal değişimler, egzama gibi sebeplerle oluşabilir.

 

Göz Altı Torbaları Ameliyatı

Gözaltı torbası ameliyatı için estetik cerrahlara kendinizi muayene ettirebilirsiniz.

Sizler de mutlaka bu dertten muzdarib olan diğer hastalarımız gibi, göz altı torbaları krem, göz altı torbaları dolgu gibi çözümlere başvurmuş olabilirsiniz. Fakat bu rahatsızlıkta bize kesin çözümü  göz altı torbası operasyonu vermektedir.

Göz Altı Torbaları ameliyatı Nasıl Yapılır?

Gözaltı torbaları ameliyatı nasıl yapılır sorunun cevabı için öncelikle bir doktora görünmemiz gerekmektedir. Doktor cildimiz için en uygun yöntemi belirleyecek ve bize anlatacaktır.

Doktor, göz derisindeki sarkmayı, deri fazlalığını, deri altındaki yağın miktarını, kaslardaki gevşeme oranını çözümler.

Operasyon ortalama 1 saat civarı sürer. Lokal anestezi kullanılmaktadır.

Ameliyat olmadan önce gözle ilgili olan sağlık problemlerimizden mutlaka doktorumuza bahsetmeliyiz. Bu sağlık problemleri göz kuruluğu gibi sorunlar olabilir.

Her ameliyat öncesi aşamada olduğu gibi, bu operasyona girmeden önce de kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsak aspirin gibi yaklaşık iki hafta önceden ara vermeliyiz. Sigara kullanan hastalarımız da yine yaklaşık bir 15 gün öncesinden sigarayı bırakmalıdır.

Ameliyat yapılırken hastanın uygunluğuna göre ya kirpik dibinden ya da göz kapağı içerisinden kesiler atılır. Gözaltı bulunan fazla yağa müdahale edilir. Bu işlem sonunda sarkan deriyi germe işlemi başlatılır.

Ameliyatın kalıcılığı uzun yıllar boyunca sürer.

 

Göz Altı Torbaları Doğal Çözüm

Hepimiz bu rahatsızlıkla baş başa kaldığımızda önce bıçak altına girmememiz için yöntemler ararız. Halk arasında da gözaltı torbalarını gidermek için birçok yöntem dolaşmaktadır.

Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi gözaltı şişliğin den kurtulmanın tek, kesin ve uzun vadeli çözümü sadece ameliyattan geçer.

Soğuk karmaşık, göz üzerine patates yerleştirip bir süre bekleme, göze yapılan çay kompleksi, güzelliğin doğal yolu olarak bilinen salatalık, son zamanlarda gündem olan hindistan cevizi yağı, evlerimizde artık yetiştirmeye başladığımız aloe vera gibi,  gözaltı torbaları evde çözüm gibi birçok uygulama etrafta dolaşmaktadır. Fakat bunlar gerçeğe uygun olmamakla birlikte, bizlere işe yarar bir çözüm sunmazlar.

 

Göz Altı Torbası Estetiği 2020 Fiyatları

Her estetik ameliyatında olduğu gibi bu operasyonda da genel bir fiyat bulunmamaktadır. Geçirdiğimiz operasyonun boyutuna ve doktora göre değişir. Gözaltı torbası ameliyatı fiyatları 2019 yılı içerisinde artış gösterebilme ihtimaline karşılık yinede net fiyat operasyonu gerçekleştirecek doktor tarafından verilecektir.

  • Soru : Göz altı torbaları ameliyatı riskleri
  • Cevap : Göz altı torbalanma sorununu gidermek için yapılan estetik ameliyatında kör olma riski yoktur. Göz altında ki morlukların uzun süre kalması bir risk sayılabilir. Ayrıca deri alma durumlarında dengesiz alınmaz ise, göz tam kapanması zorlaşabilir. Ama bu riskte ameliyat öncesinde hesaplanan bir kriterdir.
  • Soru : Göz altı torbaları ameliyatı fiyatı
  • Cevap : Göz altı ameliyatında fiyat değişkenlik gösterebilir. Klinik ortamında yapılırsa daha uygun olabilir. Ama hastane ortamında yapılırsa biraz maliyet artabilir. Net bir bilgi ve fiyat almak için 0546 741 54 54 nolu WhatsApp hattımızdan direk bilgi alabilirsiniz.
  • Soru : Göz altı torbaları ameliyatı iyileşme süreci
  • Cevap : Göz altı ameliyatından sonra 5 – 10 gün arasında ödem ve şişlikler olacaktır. Bu beklenen doğal bir neticedir. Bunun yanında tam final halini alması ise 30 gün civarında sürer. Ama etkiler ameliyat sonrasında hemen kendini gösterir. Torbalanmaların gittiğini görebilirsiniz.
  • Soru : Göz altı torbaları ameliyatı nasıl yapılır
  • Cevap : Ameliyat klinik ortamında sadece göz çevresi uyuşturularak yapılır. Göz altında ki torbalar dağıtılarak ameliyat tamamlanır. Fazla deri alınması ise genelde gerekmez. Ama ihtiyat halinde çıkartma yapılacaktır.
2020-02-13T15:56:03+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?