Loading...

Göz Çevresi Estetiği

Ana Sayfa » Blog » Göz Çevresi Estetiği

Göz Çevresi Kırışıklıkları

Göz çevresi kırışıklıkları kadın erkek fark etmeden son zamanlarda hepimizin muzdarip olduğu, yüz estetiği problemidir. Herhangi bir yaş sınırı yoktur, illa genellemek gerekirse ilerleyen yaşlarda daha sık rastlanır evet ama 20’li yaşlarımızda da bu problemle karşı karşıya gelmemiz olasıdır.

 

Bu kırışıklıkların olmasında birçok etken yatmaktadır. Şimdi bu etkenleri inceleyelim.

İlerleyen yaş, kırışıklığı tetikleyen en önemli unsurdur. Sigara ve alkol kullanımı tüm cilt sorunlarının öncülüğünü ele alır. Cildimizi susuz bırakmamız onun erken yaşlanmasına ve bu belirtileri taşımasına sebep olur.

Her olumsuzluğun başı olan stres de unutulmaması gereken nedenlerden birisidir. Bizi yoracak yetersiz ve dengesiz beslenme, uyku düzeni bozukluğu yorgun olmamıza sebep olur, bu yorgunluk göz çevremize anında yansır.

Makyajı temizlemeden uyumak kırışıklıklara adeta davet hazırlar. Cildi nemsiz bırakmak, her şeyin çoğunun zarar olabileceği gibi güneş ışınlarının da çoğundan uzak durmayı unutmak bizlere pahalıya mal olur.

Göz çevresi kırışıklıkları tedavisi kadınlar kulübü gibi birçok mecrada dertleşilen bir rahatsızlıktır.

 

Kaz Ayağı

Kazayağı, kadınlarımızın en büyük problemlerinden birisidir.

Göz çevremizde zarlar vardır. Bu zarların erimesi sonucu, yağ fıtıklaşması dediğimiz çeşitli bölgelerde yağ toplanması olayı meydana gelir.

Botoks yöntemi ile geçici olarak bu kırışıklıklardan kurtulmak mümkün. Fakat bize asla istediğimiz uzun süreli çözümü vaat etmez. Botoks, göz çevresindeki mimik kaslarımızın kısa süreli işlevini kaybettirilmesi ile yapılır.

Göz çevremizdeki, yüz çevremizdeki kırışıklar için kesin çözüm cerrahi operasyondur.

 

Göz çevresi kırışıkları tedavisi için bu bahsedilen yöntemlerin hiçbiri bize uzun süreli çözümler vermez. 3, 4 maksimum 6 ay kalıcı olup, sonrasında tekrar operasyon geçirmemiz gerekir. Kimse birkaç kez bu tarz tıbbi işlemleri geçirmek istemez.

Göz Çektirme

Çekik gözler son zamanlarda her kadının hayali olmuş durumdadır. Göz çektirme ameliyatı bizlere iri gözler vaat eder. Makyajsız göz çektirme işlemi badem göz estetiği ile sağlanmaktadır.

Geçmiş yıllardan beri güzellik algılarının içinde iri gözler yatmaktadır. Kadınlar bunu makyajla sağlamaya çalışmışladır.

 

Yukarıda bahsettiğimiz tüm rahatsızlıklara önerebileceğimiz en kesin çözüm uzman bir doktor tarafından, tıbbi bir müdahale görüp kendinize uzun süreli çözümler üretip, mutlu ve karlı olmanızdır.

2020-02-13T15:42:06+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?