Loading...

Göz Estetiği İyileşme Süreci

Ana Sayfa » Blog » Göz Estetiği İyileşme Süreci

Göz Estetiği Öncesi

Her operasyon öncesi yapmamız gerekenleri, göz estetiği öncesinde de aynen uygulamamız gerekir. Peki, neymiş dikkat etmemiz gereken hususlar? Eğer aspirin gibi kan sulandırıcı ilaç kullanımımız varsa, bunları ameliyatımızdan yaklaşık iki hafta önce kesmeliyiz. Eğer sigara kullanıyorsak yine aynı şekilde ameliyattan yaklaşık iki hafta önce bu kullanımı durdurmalıyız. Kan sulandırıcı etkisi olan bitkisel çaylardan da bir süre uzak kalmalıyız.

Eğer gözümüzde kronik bir rahatsızlık varsa, bu operasyonların her biri mutlak bir doktor kontrol ve gözetiminde yapılmalıdır, ihmale gelmez.

 

Göz Estetiği Öncesi Sonrası

Ameliyattan ilk çıktığımızda narkoz etkisi ile ağrıyı fazla hissetmeyiz, fakat etki azaldıkça ağrımız olabilir. Fakat bu çok sancılı bir dönem olmayacak hemen gözünüz korkmasın. Ağrı dediysek oldukça hafif etkili.

Ameliyatımızdan sonra ilk 24 saat çok önemlidir. Bu süre zarfında gözümüze nazik davranmaya dikkat etmeliyiz.

Göz estetiği öncesi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de en dikkatsiz olduğumuz gece uykusu zamanıdır. Uyurken oldukça dikkat etmeli, yastığın açısını ayarlamalıyız.

Özellikle gözü zorlayan aktivitelerden uzak olmalıyız, gözümüzün dinlenmeye ihtiyacı olacaktır.

Gözümüzü güneş ışınlarının etkisinden koruyabilmek adına güneş gözlüğü kullanımı yapılabilir.

İkinci ya da üçüncü gün duş alabiliriz, fakat duş alma sırasında gözümüzün suyla temasını engellemeliyiz. Tam anlamıyla duş almamız için ameliyatın üstünden beş gün geçmesi gerekir.

Eğer lens kullanımı varsa, bir haftanın sonunda hasta lenslerine kavuşabilir.

 

Göz Estetiği Makyaj

Göz estetiği makyaj konusunda dikkati elden bırakmamalıyız. Göz estetiği konusunda kadılar kulübünde merak edilenler, göz estetiği ekşi sözlükte yapılan yorumlar hepimiz tarafınca malum olan konulardır.

Göz kapağı estetiği hakkında söyleyeceğimiz bir şey de geçirdiğimiz işlem sonrasında ilk bir hafta makyajdan kaçınmamamız gerektiğidir, bunun sebebi ise enfeksiyon riski taşımasıdır.

 

Göz Estetiği Morluk

Göz estetiği morluklarını ve şişkinliklerini en aza indirgemek için yapabileceğimiz oldukça kolay bir yöntem vardır. Evde kendimizin yapabileceği soğuk uygulama, iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Oluşan şişlikler ve morluklar ilk hafta sonunda gözle görülür bir şekilde azalacaktır. Tamamen geçmesi ise on günü bulur. Kısacası ameliyat sonrası şişlik ve morluk en son düşüneceğiniz şey olsun.

2020-02-13T15:42:58+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?