Loading...

Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Vücudumuzda yaş almaya başladığımızda, yorgun olduğumuzda, stresli olduğumuzda, üzgün olduğumuzda, mutlu olduğumuzda ve benzer pek çok duygu içerisine girdiğimizde ilk kendini belli eden yer gözlerimizdir. Yorgun, uykusuz bakan gözler keyifsiz ve mutsuz olduğumuzun; parlak ve dinç bakan gözler de keyifli ve stresten uzak bir hayat yaşadığımızın habercisi olabilmektedir.

İşte bu kadar çok birikimi seneler boyunca yaşayabilen gözler yapısı gereği zaten hassas bölgeler olduğu için diğer bölgelerimize göre daha çabuk yaşlanabilmekte, sarkabilmekte ve çökebilmektedir. Bu tip durumlarda teknolojinin de ilerlemesiyle kalıcı ve etkili bir çözüm olan göz kapağı estetiklerine sık sık başvurulduğu gözlemlenir.

 

Göz Kapağı Ameliyat Süreci

Derisi ince olan, kırışmaya ve sarkmaya oldukça müsait olan göz kapaklarımız için bir süre sonra kurtarıcı tek çare alt göz kapağı estetiği ve üst göz kapağı estetiği olmaktadır. Hatta için daha estetik boyutu da ameliyat sürecine katıldığında badem göz estetiği gibi kozmetik estetikler de yaptıranların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Bu noktada, göz kapaklarına ve göz çevresine uygulanan estetik ameliyatların uygulama süresi kişileri oldukça ilgilendirmektedir. Bunun nedeni, artık hayat temposunun inanılmaz hızlı akıyor olması ve insanların kendilerine ayıracak vakitlerinin bile oldukça azalmasıdır. Bu nedenle bir an önce iyileşip günlük rutinine dönmek isteyen kişiler, istekleri gereği ameliyat süresinin ne kadarlık bir zamanlarını alacağını merak etmektedirler.

 

Göz Kapağı Ameliyatları Ne Kadar Zaman Alır?

Göz kapağı ameliyatları bir bütün olarak blefaroplasti ameliyatı olarak adlandırılmakta ve tek ya da kombine olarak yapılmalarına göre süreleri değişmektedir. Örnek verilecek olursa; sadece üst göz kapağı ameliyatı yapılırsa bu süre ortalama 40 dakikaya tekabül etmekte, eğer hem alt hem üst göz kapağı ameliyatı aynı anda yapılacaksa süre 1 saat – 1 saat 15 dakika olarak geçmektedir.

Bu ameliyatlarda esas olan nokta, sorunun kaynağının doğru olarak belirlenmesi ve ona göre bir ameliyat çizelgesinin oluşturulmasıdır. Yani, bir kişinin sorunu sadece üst göz kapağından kaynaklanıyorsa kombine estetik yaptırmanın bir anlamı yoktur. Az önce de belirttiğimiz gibi, 40 dakikalık bir süreç içerisinde hastanın üst göz kapağı ameliyatı bitirilmekte ve iyileşme süreci de 1-2 hafta içerisinde sonlandırılmaktadır.

Bazı durumlarda, hekimin ihtiyaç görmesi dahilinde ameliyattan 1 hafta öncesinde kişiye tekrardan göz çevresi kırışıklıklarının oluşmasını engellemek ve kasların daha da gevşemesinin önüne geçilebilmesi adına botoks uygulamasının yapıldığı da görülmüştür.

2020-02-13T13:01:14+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?