Loading...

Göz Kapağı Düşmesi ve Tedavisi

Ana Sayfa » Blog » Göz Kapağı Düşmesi ve Tedavisi

Göz kapağı düşüklüğü kadın erkek birçok kişinin sorunu olmaktadır. Göz kapağı düşüklüğünün nedenleri herkes tarafından merek edilen bir konudur.

En önemli olan etken yaşlanmaktır. Bununla birlikte genetik faktörler, stres, sigara kullanımı, yorgunluk ve uykusuzluk göz kapağı sarkmasına etkendir. Göz kapağı düşüklüğü için hangi doktora gidilir sorusuna estetik cerrahi uzmanına diyebiliriz. Göz kapağı düşüklüğü hangi bölüm bakar sorusuna ise Estetik ve Plastik Cerrahi Bölümü diyebiliriz.

 

Göz kapağı sarkması

Göz kapağı sarkması sık rastlanan bir bulgudur. Göz kapaklarım sarkık diyenler, göz kapaklarım düşük diyenler, göz kapağı sarkmasına doğal çözüm arayanlar birçok yerden bizlere ulaşmaktadır.

Göz kapağını gerginleştirmek için aktarlardan çare arayanlar bile son nokta olarak operasyon için bizimle görüşmektedir.

Doğal çözümlerle bu şikayetlerden kurtulmanız aslında mümkün değildir. Korkulacak bir operasyon olmayan bu işlem ortalama 45 dakika sürmektedir.

 

Göz kapağı sarkması egzersiz

Göz kapağı sarkmasına çare olarak egzersizler önerilmektedir. Bu konu hakkında pek bir bilgimiz olmamasına karşın göz üzerindeki deri fazlalığının nasıl olurda egzersizlerle alınabileceğini bizlerde merak etmekteyiz. Hani yağ fazlalığı olur da eritilir. Ama bu oluşan bir deri fazlalığıdır.

Yağ aldıran ve hızlı kilo veren insanlarda özellikle kol ve karın bölgelerinde sarkıklıklar oluşur. Bunun için germe ameliyatları olur. Göz sarkıklığı tedavisi aynı durum söz konusudur.

Göz kapağı düşüklüğüne maske hazırlanması, göz kapağı düşüklüğü yumurta akı gibi bazı yöntemler kulağımıza gelse de bunlarla ilgili kesin bir fikrimiz bulunmamaktadır.

 

Üst göz kapağı düşüklüğü tedavisi

Üst göz kapağı tedavisinde kullanılan yöntem cerrahi işlemdir. Yani göz kapakları lokal anestezi ile belirlenen deri fazlalığı alınarak göz kapakları elastik bantlarla kapatılır.

İlk iki gün ödem ve şişliklerin olabileceği bu estetik operasyonda şişlikler üçüncü günden itibaren inmeye başlar. Final haline gelmesi 20 30 gün arasında değişebilir.

Göz kapağı estetiğini yaptıranlar

Göz kapağı estetiği yaptıranların yorumları, yaşadıkları, paylaşımları birçok sosyal medyada yer almaktadır.

Çoğu zaman olumlu dönüşler gördüğümüz bu paylaşımlarda bazen olumsuz sonuçlarda doğmaktadır. Ama kişiyi daha genç göstermesi, havasını değiştirmesi, takıntılarından kurtarması ve yüzlerindeki o mutluluğun hissedilmesi estetik cerrahları en mutlu eden durumdur.

Göz kapağı estetiği fiyatları 2019

Göz estetiği fiyatları her estetik cerrahta farklılık gösterebilir. Göz yapınızın durumu, göz sarkıklığı değişkenliği, kombine edilip edilemeyeceği gibi durumlar estetik 2019 fiyatlarını etkileyecektir.

İstanbulda göz estetiği yaptıran birçok estetik cerrah bulunmaktadır. Bu bağlamda en net fiyatları onlarla iletişime geçerek alabilirsiniz.

Kafanıza Takılan Sorular

 • Soru : Düşük göz hangi ırk ile mi alakalı ?
 • Cevap : Düşük göz kapakları evet ırk ile alakalı olabilir. Yaşlanmaya bağlı olarak göz kapaklarında da yine sarkma gözlenebilir. Eğer erken yaşlarda böyle bir sorun yaşıyorsanız ırsi ile alakalı olma ihtimali yüksektir.
 • Soru : Düşük göze nasıl makyaj yapılır
 • Cevap : Bitkin ve yorgun ifadeyi kapatmak için makyaj uygulamaları yapılır. Ama bu geçici bir çözümdür. Kalıcı bir şekilde ameliyat dışında bir çözüm elde edilemez.
 • Soru : Düşük gözler nasıl kaldırılır
 • Cevap : Kalıcı bir şekilde çözüm sağlamak için ameliyat olmak tek gerçek çözümdür.
 • Soru : Düşük göz kapakları için krem
 • Cevap : Krem tedavileri deride ki fazlalık için bir şey yapamaz. Deri fazlalığı sorunu olan bir hasta için fazla derinin alınması kalıcı ve gerçek manada tek çözümdür.
 • Soru : Düşük göz kapağı ameliyatı fiyatı
 • Cevap : Fiyatları düşüklük derecesine göre değişir. Bu yüzden muayene veya WhatsApp dan göz bölgesi fotoğrafı gerekir. Akabinde bir ücret bilgisi verilebilir.
 • Soru : Düşük göz kapağına bitkisel çözüm
 • Cevap : Eğer bu iş bitkisel çözümler ile halledilecek bir sorun olsa idi, artık plastik cerrahlar kendileri dahi bu ameliyatı olmadı. 🙂
 • Soru : Botoksla düşük göz kapağı kaldırma
 • Cevap : Bu sorunnun cevabı olumludur. Geçici de olsa göz bölgesine botoks yardımı ile şekil verilebilir. Kızgın mutsuz ifade giderilebilir.
 • Soru : Düşük göz kapağı ameliyatını sgk karşılıyor mu
 • Cevap : Estetik kliniklerinde veya hastanelerinde sgk geçmez. Devlet bu operasyonu estetik müdahale olduğu için karşılamaz. Ama devlet hastanelerinde bu işi ücretsiz yapanlar var mı ? İnanın bizde bilmiyoruz.
2020-02-13T15:55:15+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?