Loading...

Göz Kapağı Düşüklüğü

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağı Düşüklüğü

Üst göz kapağının normal seviyeden daha aşağıda olması ve göz kapağının aşağıya doğru sarkması durumuna göz kapağı düşüklüğü diyebiliriz.

 

Göz Kapağı Düşüklüğünün Nedenleri

 

Göz kapağının düşmesi durumunu birkaç nedene bağlarız. Bunlardan birincisi ve en önemlisi ilerleyen yaştır. Yer çekiminin etkisi ve yaş ile göz kapaklarında kasların etkisini yitirmesi göz kapaklarında düşüklüğü neden olmaktadır. Diğer bir etken ise genetik durumdur. Bazı ailelerin göz kapak yapısına dikkat ettiğimizde hep birbirine benzediğini fark edebiliriz. Genellikle üst göz kapakların aşağıya doğru sarkık olması, ilerleyen yaşla birlikte gözün üstünü kapatması denk geldiğimiz durumlar arasındadır. Bu genetik yapı itibariyle bu aile bireylerinin birçoğunun göz kapağı düşüklüğüne bağlı olarak ameliyat olduğu bilmekteyiz. Göz kapağı düşüklüğünün nedenlerinden biri ise aşırı yorgunluk ve uykusuzluktur. Buna paralel olarak aşırı stres, bilgisayar ekranına bağlı kalma, gözün dinlendirme işi de göz kapağı düşüklüğünü tetikleyen durumlar içerisindedir. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla göz kapağı düşüklüğünün görülmesi sebeplerinden biride aşırı makyaj ve hızlı alıp verilen kilolardır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Olan Hastalar

 

Göz kapağı düşüklüğüne bağlı olarak yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle ameliyat olan hastalarımız kendilerini daha dinamik, daha canlı daha öz güvenli hissederler. Göz kapaklarındaki estetik görüntünün pozitif yönde değişmesi kişinin psikolojisini de pozitif anlamda etkiler. Bunun dışında göz kapağı düşüklüğü nedeniyle göz tembelliği oluşan hastalar bu ameliyat sonrasında göz direncini artırırlar.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Hakkında

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı lokal anestezi altında yapılan, yaklaşık 45 dakika süren bir işlemdir. İşlem esnasında hasta hiçbir acı sızı hissetmez. Aynı gün taburcu olabilir. 2 gün sonra iş başı yapmanızda hiçbir sakınca yoktur. İşlem esnasında atılan dikişler göz kapağının kıvrım hattına saklandığı için siz bile bu izleri fark edemeyeceksiniz.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatının Fiyatı

 

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatının fiyatı birkaç şekilde belirlenir. Bunların başında hekim ücreti gelmektedir. Cerrahın bu konudaki uzmanlığı, tecrübesi ve göz estetiğine olan hakimiyeti cerrahlar arasındaki ücret farkını belirleyebilir. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatının lokal ya da genel anestezi altında yapılıp yapılmayacağının netleştirilmesi gereklidir. Lokal anestezi ile yapılan işlemler daha uygun fiyat almanızı sağlayacaktır. İşlemin hastanede mi yoksa klinikte mi olacağı da önemli bir kriterdir.

Yurt dışı Hatalarının Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Hakkında Merak ettikleri

Dünyanın birçok ülkesinde göz kapağı düşüklüğü sıkıntısı ile ülkemize gelen yerli yabancı hastalar olmaktadır. Almanya, Fransa, Bulgaristan, İngiltere, İsveç, İsviçre, Danimarka, Kanada ve Arap Ülkeleri bu sıralamayı oluşturmaktadır. Doğal olarak gelen misafirlerimiz birçok soruyu tarafımıza sormakta ve cevaplarını aramaktadır. Bizde bu soruları değerlendirerek diğer makale oluşturmaya karar verdik.

2020-02-13T16:05:10+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?