Loading...

Göz Kapağı Düşüklüğüm Aslında Pitozdanmış

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Göz Kapağı Düşüklüğüm Aslında Pitozdanmış

Hayatımın son 1 yılına yakın süreçte gözümde gün geçtikçe artan bir göz kapağı düşüklüğüyle mücadele ettiğimi söyleyebilirim. Ben hep yaşımın ilerlemesine ve gençlik yıllarımda gözlerimin bakımına yeterince özen göstermediğime vermiştim bu durumu. Fakat ne zaman ki ameliyat olmaya karar verdim, o zaman gerçek şak diye çıktı karşıma. Göz kapağı düşüklüğüm aslında pitozdanmış.

PİTOZİS TEDAVİSİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ LİNKE TIKLAYINIZ.

Gençken hayatımın %90’ı anneciğimle ilgilenmekle geçti. Nur içinde yatsın, geçtiğimiz Ağustos ayında kaybettim kendisini. İnsan annesi söz konusu olunca her yaşta çocuk olurmuş ya, o dünyadan göçüp gittiğinde küçücük bir erkek çocuğu gibi haftalarca mızmızlık ettim, ağladım arkasından. Doğrusunu söylemek gerekirse bu durumun bende bu kadar travma yaratacağını tahmin etmezdim. Kocaman adamım yani, ölümün de hayatın bir parçası olduğunu seneler önce kabul ettim sanıyordum, ne kadar da yanılmışım.

Annem öldükten sonra bir dönem hayattan koptum anlayacağınız, yeni yeni toparlanmaya ve hayata devam etmeye başladım. Geçen aylar zarfında kendimle alakalı en ufak bir çaba göstermediğim, hatta aynaya bile bakmadığım gerçeğiyle bir günümü kişisel bakımıma ayırdığımda yüzleştim. Cildim solmuş, yüz derim sarkmış, saçım sakalım birbirine karışmış; tam pespaye erkeklere dönmüştüm. Allahım dedim kendime ne yapıyorum… Anneciğim beni bu halde görse ne düşünürdü şu halime bak diye diye kendime bakmaya başladım.

Tip olarak toparlandım biraz da, görsel olarak tek bir sıkıntım kalmıştı. Yani sanki göz kapağımı biri sürekli aşağıya doğru çekiyor, uzatmaya çalışıyordu. Aylar içinde bu kadar göz kapağı düşüklüğü normal değildi. Ne yapalım, başa gelen çekilir mantığıyla, tabi yaşımın ilerlemesini hep bu duruma sebep olarak gördüğümden doktora bile gitmek aklıma gelmeden estetik cerrahları araştırmaya başladım.

Randevu aldığım ilk hekim, beni muayenesinde ağırladığında kendimi resmen odada fazlalık hissettim. Beyefendi sürekli bir telefon trafiğinde, odaya sürekli yardımcısı gidip geliyor; “… Bey hala ödemesini yapmamış, arayalım mı?” şeklinde benim yanımda yakışık almayacak konuşmalar…

Açıkçası kendimi hiç rahat hissetmedim. Doktor bey işlerini tamamlayıp benimle görüşmeye geçtiğinde de iyice canım sıkıldı. Göz kapağınızı ancak ameliyat düzeltir, üst göz kapağı estetiği yapalım, ödemeyi de şöyle böyle alıyoruz diye anlatınca tamam dedim kesinlikle bu doktor ve ekibiyle sürece devam etmeyecektim. Hiç bir test yapılmadan, şikayetlerim dinlenmeden direkt olarak ameliyat ücretinin konuşulması… Benim adıma profesyonellik 0’dı ve böyle bir grubun elinden çıkacak ameliyatın sadece kar gütme amaçlı olduğunu anlamak zor değildi.

Pitoz Olduğumu Geç Anladım

Sonrasında gittiğim hekim çok iyi ve işinde uzman bir hanımefendiydi. Sağ olsunlar kendisi de ekibi de benimle klinikteki her anımda müthiş ilgilendiler ve aslında esas problemimi orada öğrendim. Doktor hanımın dediğine göre, annemin vefatıyla birlikte yaşadığım büyük travma benim gözümde pitozis denilen göz kapağı düşüklüğüne neden olmuş. Yani bendeki durum yaşla alakalı bir göz kapağı sarkması değil, pitoz olduğumdan dolayı oluşan sarkmaymış

Hala doktoruma aklıma geldikçe dua ederim, benimle bu kadar ilgilenip doğru teşhisi koyduğu için. Çünkü bendeki durum sadece göz kapağı düşüklüğü zannedilip üst göz kapağı estetiği yapılsaymış ilerleyen dönemlerde hastalığım var olduğu için tekrardan gözümde düşme oluşabilme ihtimali ve 2. , 3. ameliyatlara girme riskim oluşabilirmiş.

Canım doktorum ve ekibimle çok rahat bir ameliyat süreci geçirdim. Göz kapağı kaslarımın gücüne bakılarak bana bir kaldırma işlemi uygulandı ve gözümün tekrardan yorulup düşmeyeceği şartlar sağlandı. Şimdilerde gözüm gayet sağlıklı, kendime ve gözlerime bakarken ekstradan özen gösteriyorum. Sizlere de doktor seçiminizde dikkatli olmanızı ve doğru teşhis için iyi bir ekiple çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim.

2020-02-13T14:48:05+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?