Loading...

Göz Kapağı Estetiği

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, gözün üst ve alt kapaklarında oluşan deformasyonları gidermek amacıyla yapılan estetik bir operasyondur.

Göz kapaklarındaki yaşanan bu olumsuz değişimin nedenleri nedir sorusuna birkaç sebep sıralayabiliriz. İlerleyen yaş, genetik faktörler, uykusuz kalma sürelerinin aşırılığı, yorucu iş hayatı. Bu ve buna benzer sorunlar sebebiyle göz kapaklarında zamanla bazı sıkıntılar oluşmaya başlar. Bu sıkıntılar nedeniyle kişi bazen estetik görünümü düzeltmek bazen de gözün görme alanın kısıtlılığını normale dönmesini sağlamak amacıyla bu ameliyatı tercih eder. Özellikle üst göz kapağında yaşanan sarkıklıklar gözün görme yetisini azaltmakta ve göz tembelliğine yol açmaktadır.

ust_goz_kapagi_YEni_Zty

Hangi Belirtiler Kendini Gösterir

Peki, göz kapağı estetiği olmak için uygun hasta mısınız? Göz kapaklarındaki sıkıntılar hemen kendini belli etmediği için bir anda göz kapaklarınızın ne kadar sarktığı farkına varamayabilirsiniz. Bu sıkıntıları şu şekilde tanımlayabiliriz. Gözlerin üst ve alt kapaklarında bollaşma meydana gelebilir. Göz altların da torbalanmalar oluşabilir. Göz kapaklarında ve göz altlarında kırışıklıklar ve derin çizgiler meydana gelebilir.  Alt göz kapaklarında şişlikler oluşabilir. Göz kenarları aşağıya doğru sarkıklık gösterebilir. Göz altlarında morluklar fark edilebilir.

Göz kapakların da başlayan bu değişimler hem estetik açıdan hem de sağlık açısından kişide sıkıntılar yaşatır. Olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize, yorgun, uykusuz kalmış bir yüz hattına sahip olmanıza, görmenizi engelleyen sarkmalara neden olabilir.

alt_goz_kapagi_zty

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı ameliyatları ortalama alt ve üst göz kapağı beraber yapılacaksa eğer 50 dakika sürmektedir. Bu işlemde göz kapaklarında fazla deri alınır, göz altların da oluşan fazla yağ dokuları dışarı çıkarılır. Hastanın şikayetlerine göre işlem devam eder. Operasyon lokal anestezi altında yapılır. İşlem sırasında hasta hiçbir acı sızı hissetmez. Eriyen dikişler göz kapağının kıvrım çizgisine denk getirilmesi sebebiyle hiçbir dikiş izi fark edilmez. Operasyondan sonra hasta hemen taburcu olabilir. Evde gözlerinize buz uygulaması yaparak olası şişlik morluk ve ödemi azaltabilirsiniz. İki gün boyunca bu uygulama yapılacaktır. Oluşması muhtemel ödem zaman içerisinde yok olacaktır. 5-6 gün bu ödemin kalması normal bir süreçtir. Gözlerinizin istenilen forma ulaşması 1 ayı bulacaktır.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2020

Göz kapağı ameliyatları nedir sorusuna cevap verebilmek için göz kapağı ameliyatını belirleyen faktörleri bilmek gereklidir. Doktorun tecrübesi, ameliyatın nerede yapılacağı, alt göz kapağı mı yoksa üst-alt birlikte mi yapılacağı fiyatı belirleyen en önemli unsurlardır.

Türkiye’de Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı estetiği için Dünya genelinde Türk Cerrahlarını tercih sıralaması ilk 5 içindedir. Türkiye’deki estetik cerrahların başarısı dünya genelinde yerini almış durumdadır. Bu sebeple göz kapağı ameliyatı için Almanya’dan, Fransa’dan, Bulgaristan’dan, İsveç, İsviçre’den birçok yurt dışı hastası ülkemize giriş yapmaktadır. Özellikle göz kapağı estetiği merkezi İstanbul diyebiliriz. İstanbul’da göz kapağı ameliyatını yapan birçok estetik cerrah deneyimi ve tecrübesiyle birçok hastanın yüzünü güldürmüştür.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Soru : Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?
  • Cevap : Göz kapağı ameliyatları işlem süreleri değişkendir. Üst göz kapağı ameliyatı ortalama olarak bir saat sürer. Alt göz kapağı ameliyatı ise, ortalama olarak 1,5 saat sürer. Badem göz ameliyatı ise, ortalama olarak 45 dk sürmektedir. Göz kapağı ameliyatı riskleri düşüktür. Kör olma riski taşımaz. Ameliyat sonrasında biraz kızarıklık ve biraz şişlik gözlenebilir.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapaklarında ve çevresinde oluşan deformasyonların giderilmesi ve aynı zamanda gözün daha estetik hale dönüştürülmesi işlemidir.

Göz Kapağı Ameliyatını Çeşitleri Nelerdir?

Göz kapağı ameliyatı hastanın ihtiyacına göre yapılmaktadır. Bu bağlamda alt göz kapağı ameliyatı, üst göz kapağı ameliyatı, hem alt hem üst göz kapağı ameliyatı, göz torbası ameliyatı, göz morlukları tedavisi, badem göz ameliyatı, göz kapağı sarkıklığı ameliyatı, göz kapağı düşüklüğü ameliyatı.

Herkes Göz Kapağı Ameliyatı Yaptırabilir mi?

İhtiyacı olan ya da göz hatlarını daha estetik hale dönüştürmek isteyen herkes yaptırabilir.

Göz Estetiğinin Yaş sınırı Var mı?

Göz ameliyatları nörolojik bir sıkıntı olmadığı sürece estetik amaçlı 18 yaşından sonra yapılır. Göz kapağı sarkıklığı, gözaltı torbaları gibi sıkıntılar ileriki yaşlarda başladığı için genellikle 35 yaşından sonra bu ameliyatlara başvurulmaktadır.

2020-02-13T16:10:07+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?