Loading...

Göz Kapağı Estetiğinde Dikiş İzi Nasıl Geçer

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağı Estetiğinde Dikiş İzi Nasıl Geçer?

Genetik sebeplerden ötürü, yaşlanmaya bağlı olarak veya geçirilen hastalık ve travmalar sonrasında üst göz kapağında ya da alt göz kapağında meydana gelen sarkmaların toparlanması için yapılan estetik işlemlere göz kapağı estetiği denilmektedir.

Yapılan göz kapağı estetikleri sonrası kişiler sorun yaşadıkları sarkmalar, göz yorgunlukları, yaşından büyük gösterme, göz kuruluğu, batma hissi gibi daha da örneklendirebileceğimiz şikayetlerinden kurtulabilmekte ve sağlıklı gözleriyle psikolojik olarak da daha sağlıklı bir hayat yaşamaya devam etmektedirler.

GÖZ KAPAĞI AMELİYATI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LİNKE TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Göz Kapağı Estetiğinde Dikiş İzi Kalır Mı?

Yapılan göz kapağı estetiklerinde baştan sonra dikkat edilmesi süreçler geçirildiği gibi aynı dikkat ve özveri göz kapağı estetiği sonrası süreçte de gösterilmelidir. Gözlerin iyileşme sürecinde iyi bakım görmesi ve aynı şekilde işlemi gerçekleştiren hekimin de hastayla iyi ilgilenip kısa sürede güzel bir iyileşme sağlayabilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Çünkü gözler her ne kadar olması gereken estetik yapıya ve sağlığına kavuşsa da, hem kadınların hem de erkeklerin görüntü açısından da kusursuzluk istediği bilinen bir gerçektir. Bundan kasıt ister alt ister üst göz kapağı olsun, ameliyat sonrası göz kapağında belirgin bir iz kalması bu tip operasyonlar geçiren kişilerin deyimi yerindeyse korkulu rüyası olmaktadır.

Burada çok açık olan bir konu, her ameliyattan sonra (dikiş gerektiren ameliyatları baz alırsak) dikiş atılan bölgede belirli bir iz kalabilmektedir. Ancak önemli olan kısım, bu dikişin bölge olarak nereye atıldığı ve nasıl bir dikiş tamamlama sürecinin geçirildiğidir.

 

Göz Kapağına Estetik Dikiş Nasıl Atılır?

Göz kapağı estetiklerinde, eğer üst göz kapağı estetiği yapılıyorsa izin belli olmaması için tam olarak gözümüzü açıp kapattığımızdaki göz kıvrımımızın olduğu alana kesi atılır. Bu kesiler milimetrik ölçülerde olup “estetik dikiş” adını verdikleri şekilde çok hafif malzemelerle dikilmektedir.

Eğer alt göz kapağında işlem yapılacaksa, açılan kesinin hastanın tam olarak hangi rahatsızlıktan ötürü işleme alındığına göre dikişin atılacağı yer de değişmektedir. Örneğin; göz fıtığı için alt göz kapağı estetiği yapılacaksa kesiler göz kapağının iç kısmından yapılacağı için herhangi bir dikiş izi dış kısımdan gözükmeyecektir. Diğer problemler için dış kısımdan yapılan dikişler tam olarak kirpiklerin alt kısmına yapılacağı için izin ve görünme ihtimalinin en aza indirilmesi şeklinde süreç ilerletilmektedir.

Üst göz kapağında dikişlerin normal şartlarda 6 ay içerisinde tam kıvrım kısmında yakından dikkatli bakılınca beyaz renkte belli belirsiz görünmesi ihtimali de bulunmakta, aynı zamanda kişinin dikişlerine dikkatli baktığı ve ten rengine bağlı olduğu durumlarda da dikiş izinin ortadan kalkması kesin ve net sonuç olmaktadır.

Sonuç olarak, göz kapağı estetiği sonrasında hekimlerin verdiği kremlerin düzgün kullanılması, göz bakımlarının iyileşme sürecinde iyi yapılması ve cildin yapısının müsait olması durumunda göz kapağı estetiğinden kalan dikiş izi rahatlıkla ortadan kaldırılabilmektedir.

2020-02-13T14:44:32+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?