Loading...

Göz Kapağı Estetiğinde İyi Bir Doktor Seçiminin Önemi

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağı Ameliyatında İyi Bir Doktor Seçiminin Önemi

İnsanların göz yapısında, yaşa bağlı olarak ve genetik bazı durumlardan dolayı erken yaşlarda sarkma meydana gelebilmektedir. Bu sarkmanın yanında gözlerin yıllar boyunca yorulmasıyla birlikte göz altında da sarkmalar görülmekte ve bu tip sorunlardan rahatsız olan bireyler üst göz kapağı ameliyatı ya da alt göz kapağı ameliyatı geçirmektedir.

Blefaroplasti denilen bu göz kapağı ameliyatları oldukça narin bir organımız olan gözlerimiz için alanında başarılı bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Bu süreçte oluşabilecek her türlü komplikasyondan uzak durmak ve istenilen görüntüye ulaşmak sadece iyi doktorların elinde estetik geçiren hastalarda mümkün olmaktadır.

 

Göz Kapağı Estetiklerinde Doktor Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her şeyden önce, göz yapısının ne kadar hassas ve üzerinde ihtimam gösterilmesi gereken bir bölge olduğu unutulmamalıdır. Çünkü, her insanın gözünde damarlar ve sinirlerden oluşan birbiriyle bağlantılı bir yapı bulunmaktadır. İşte bu yüzden ameliyatın gerekeceği durumlarda, özellikle estetik müdahalelerde her ne kadar kolay uygulanabilir ameliyatlar olarak gözükse de sonrasında oluşacak yan etkilerin bahsettiğimiz bu yapılar üzerinde fazla operasyon deneyimi olmayan kişilerce yapıldığında çok çabuk ortaya çıkabileceği bilinmelidir.

Örnek verecek olursak; gözlerin hareket edebilmesini sağlayan kas dokuları, göz altındaki yağ dokuları, göz kapaklarını hareket ettiren kaslar ya da gözyaşı bezi gibi anatomik yapılar oldukça hassas yapılardır. Bu yapılarda gerçekleştirilecek herhangi bir cerrahi operasyon, kişilerin göz sağlığı için de önem arz etmekte ve konuyla alakalı çok fazla ameliyat deneyimi olmayan hekimler tarafından yapılırsa gözde ciddi problemler meydana gelebilmekte ve görme güçlükleri oluşabilmektedir.

 

Göz Kapağı Estetiğini Kim Yapar?

Az önce de bahsettiğimiz nedenlerden ötürü, herhangi bir göz operasyonu geçirecek kişinin mutlaka Göz Hastalıkları ve Cerrahisi alanında uzmanlaşmış bir hekim seçmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte sadece hekimin branşı önemli olmamakta, deneyimlemiş olduğu operasyon sayısı da aynı şekilde önem arz etmektedir.

Göz kapağı anatomisinden iyi anlayan, ameliyat ettiği hastalarının hepsinin memnun oldukları bir sonuçla karşılaştıkları müdahaleler yapabilen doktorlar göz cerrahları göz kapağı estetiğinde ilk tercih edilmesi gereken bireylerdir.

Bununla birlikte yan etkilerin görülebileceği müdahalelerden biri olan alt göz kapağı estetiklerinde de cerrahın tecrübesi hayat kurtarıcı nitelikte önem taşır. Çünkü operasyon hakkında yeterli bilgisi olmayan bir doktorun uyguladığı estetik operasyon sonrası kişinin yan etkileri yaşaması kaçınılmaz sondur.

 

Ayrıca bahsettiğimiz özelliklerin haricinde, göz yapısıyla birlikte kişinin kas proporsiyonunu doğru yorumlamasını yapabilecek ve kaş kaldırma işlemi alanında da deneyim sahibi olan bir doktorun seçilmesi kişiye ekstradan bir güven sağlayabilmektedir. Bazı göz kapağı ameliyatlarında, yapılacak müdahalenin yanında bir de kaş kaldırma gibi bir operasyon lazım olacağından; sadece göz alanında iyi olup kaş alanında yeterli tecrübesi olmayan estetikçi hekimlerin göz kapağı ameliyatlarında sorunsuz başarıyı yakalayabilmesi mümkün olmamaktadır.

2020-02-13T15:33:51+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?