Loading...

Göz Kapağı Sarkıklığıma Türkiye’de Çare Buldum

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Göz Kapağı Sarkıklığıma Türkiye’de Çare Buldum

Hindistan’da yaşayan Türk kökenli bir kadınım. Yaşım ilerledikçe muzdarip olduğum en büyük sorunum olan göz kapağı sarkıklığıma Türkiye’de çare buldum.

Genç kızlık dönemlerime kadar Türkiye’de İstanbul’da yaşıyordum. Yani bundan 10-12 sene öncesinden falan bahsediyorum. Sonrasında babam ticaret adamı olduğu için sürekli Hindistan’a gidip gelmeye başlayınca, ailemizde başlayan kopukluk durumu annemin canına tak etti. Ben ne zaman ki üniversiteyi bitirdim, tam dedim iş arama sürecine geçiyorum hop Türkiye’den temelli göç etme durumumuz ortaya çıktı.

İlk başlarda oh yurt dışında yaşarım, her şey daha iyi olur diye düşünürken oraya gidince her şeyin kafamda kurduğum gibi olmayacağını yavaş yavaş idrak ettim. Bir kere alışma süreci denen o illet, mahvetti beni. Kültür farklı, insanlarla sosyalleşmek istiyorum kafama uyan insan yok; kafamda oluşturduğum toz pembe yurt dışında yaşama algısı tamamen balon gibi söndü.

Ailem benden uzak olmak istemediği için Türkiye’ye de dönemedim. Ne zaman geri dönelim diye konusunu açsam babam da annem de acıtasyonun dibini yapıp hep vazgeçirirlerdi beni. İşte dediğim gibi yaklaşık 12 senedir Hindistan’dayım, babamla birlikte baharat ticareti yapıyoruz kendi ülkemize.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ VE BADEM GÖZ ESTETİĞİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN.

Göz Estetiği İstiyordum ama Doğru Yeri Bulamıyordum

Tabi bu süreç zarfında sadece alışmaya çalışmakla değil kendimle de uğraşıp durdum. Sürekli düzensiz beslenme, spora vakit ayıramama gibi durumlardan dolayı gittikçe kilo aldım. Üstüne üstlük yaşım da ilerlediği için göz kapağımda sarkmalar ve aynı şekilde göz kenarlarımda da aşağıya doğru bir inme mevcuttu.

Yaşadığım yerde bu konuda iyi bir doktor bulmak mı… Şaka olarak algılıyorum bunu:) Çünkü buranın sağlık sektöründe iyi bir doktor bulmak, özellikle estetik alanda kendini geliştirmiş bir hekim bulmak imkansız bir durum.

Ama çok geç olmadan bu ihtiyacımı da karşılamam lazım, zaman geçiyor; yaş geçiyor, müdahale edilmeyen gözlerim günden güne beni yaşlı gösteriyor vs. En sonunda aklıma müthiş bir fikir geldi, neden göz kapağı estetiği ve badem göz estetiği ameliyatlarımı Türkiye’de yaptırmıyordum?

Hemen bir hevesle Türkiye’deki estetik hekimleri araştırmaya başladım. Allem ettim kallem ettim, yaptıkları estetikleri araştırıp buldum; kaç senedir deneyimli olduklarını hepsini öğrendim. En sonunda bir hekimde karar kılıp aradım. Telefonda bile kanım ısındı ekibe, en yakın uçak biletini ayarlayıp Türkiye’ye uçtum.

Ah nasıl özlemişim memleketimin kokusunu, keşmekeşini. İçim öyle kıpır kıpır oldu ki güle oynaya gittim kliniğe. Ki oradaki herkes de cıvıl cıvıldı benim gibi, güle eğlene geçirdik kontrol aşamasını. Doktorumla da anlaştım, 3 gün sonrasında hem badem göz estetiğimi hem de üst göz kapağı estetiğimi gerçekleştireceği kararıyla ayrıldım klinikten.

Ameliyat gününe kadar İstanbul’u doya doya dolaştım, hasret giderdim küçüklüğümün ve genç kızlığımın geçtiği yerlerde. Ameliyat günü gelince ufak bir gerginliğim olsa da aynaya bakınca beni rahatsız eden görüntüden kurtulacağım gerçeğiyle kendimi motive ederek gittim hastaneye.

Her şey sorunsuz geçti, istediğim her iki estetik operasyon da sorunsuz halledildi. Hem İstanbul’a olan hasretimi gidermekten hem de istediğim göz yapısına kavuşmaktan inanılmaz memnunum. İhtiyacı olan her kişiye göz kapağı estetiği olmalarını canı gönülden tavsiye ederim.

2020-02-13T14:46:04+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?