Loading...

Göz Kapağı Sarkması

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağı Sarkması

Göz kapağı sarkıklığı bazı nedenlerden dolayı üst ve alt göz kapaklarında oluşan derinin ve yağ dokusunun belirgin hale dönüşmesi durumudur.

Göz Kapağı Sarkıklığı Nedenleri

 

Göz kapağında oluşan sarkıklıkları nedenleri arasında ilerleyen yaşın etkisi çok büyüktür. Yaş ilerledikçe kasların etkisi azalır ve yağ kazanları belirgin hale gelir. Göz kapağı sarkıklığını diğer bir nedeni ise yer çekimidir. Yer çekimi ile göz kapakları aşağıya doğru sarkıklık gösterebilir. Göz kapağının sarkmasını sağlayan diğer bir etken ise genetik faktördür. Soydan gelen bu durum ile ailede göz sarkıklığı hikayesi olan birçok kişi görünmektedir. Göz sarkıklığı olan hastaların istatistiklerine baktığımızda aşırı stres, yorgunluk, uykusuzluk ve bilgisayar karşısında çok kalmak azımsanmayacak derecede fazladır.

Göz Kapağı Sarkıklığı Yaşattığı Sorunlar

Ne kadar göz kapağı sarkıklığı estetik bir operasyon gibi görünse de aslında sağlık problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla yapılan bir estetik operasyondur. Göz sarkıklığı nedeniyle gözün görme alanı bu sarkmadan etkilenir. Etkilenen göz zaman içerisinde tembel olur ve görme yetisinde azalma meydana gelir. Bunun dışında göz sarkıklığı için başvurduğunuz estetik cerrah eğer tecrübeli ise mutlaka bu göz sarkıklığın sadece yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı mı yoksa başka bir hastalığın belirtilerini olup olmadığını size söyleyecektir. Böylece olası bir sağlık sorununun önüne de geçmiş olabileceksiniz.

Göz Kapağı Sarkıklığı Ameliyatı Nasıl Oluyor

 

Göz kapağında yer alan fazla deri cerrah tarafınca işaretleniyor. Fazla deri ve fazla yağ dokusu çıkarılıyor. Yağ dokusu önündeki zayıflayan zar ve kaslar kuvvetlendiriliyor.

Göz kapağı sarkması sonucu yaptığımız bu ameliyat ortalama 45 dakika sürüyor. Lokal anestezi ile yani sadece o bölgenin uyuşturulması sonucu yapılan ameliyatta hasta hiçbir acı ve sızı hissetmiyor. İşlemden sonra hasta taburcu ediliyor. İyileşme süresi bir haftayı bulmakla birlikte kişi iki gün sonra iş başı yapabiliyor. Bir iki gece olası ağrı oluşması durumunda hekimin verdiği ağrı kesicilerle bu süreç konforlu atlatılıyor. Ödem ve morluklar için buz kompresi uygulanması öneriliyor. Dikiş izi göz kapağının iç kıvrım kısmında sizin bile fark edemeyeceğiniz şekilde saklanıyor.

Yurt dışı İçin Göz Kapağı Sarkıklığı Tedavisi İçin Talepler

Türkiye estetik operasyonları cazibe merkezi haline dönüşmüştür. Bu bağlamda birçok Avrupa ülkesinden ve diğer dünya ülkelerinden bu konuda bilgi almak isteyen hastalar farklı farklı sorularla karşımıza çıkmaktadır. Azımsanmayacak derecede telefon sorusu aldığımız göz kapağı sarkıklığı ameliyatı hakkında sizden gelen soruları aşağıda belirtmek isteriz.

2020-02-13T16:04:01+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?