Loading...

Göz kapağı Yaşlanması

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağı Yaşlanması

Göz kapağı yaşlanması hepimizin muzdarip olduğu bir konudur. Peki, bu yaşlılık belirtilerinin tek sorumlusu aldığımız yaşlar mıdır? Aldığımız her yaş ile göz çevremizde bir halka da aldığımız doğrudur, fakat bu durumdan bir tek yaşımızı sorumlu tutmamalıyız.

Garip gelse de her alanda kendini hem psikolojik hem de fiziki olarak gösteren uyku sorunu da önemli bir faktördür. Uyku düzensizliği gözümüzdeki yaşlı görüntüsünün sebeplerinden birisidir.

 

Şüphesiz ki yüzümüz bizi ele veren en önemli parçamızdır. Yüzümüzdeki en dikkat çeken nokta ise gözlerimizdir.

Unutulmamalıdır ki dış görüntümüz bizleri sadece fiziki açıdan değil, ruhsal açıdan da etkilemektedir. Önceliğimiz başkalarının bizleri güzel bulması değil, aynadaki görüntümüze genç ve diri gözlerle bakabilmemizdir.

Fiziksel görüntüden ziyade, bu belirtiler ihmale geldiği takdirde görme bozukluklarına da yol açabilir.

Mimiklerimizden dolayı yüzümüzde birçok kasımız sürekli hareket halindedir. Bu hareket halinde olan kaslar yaşlandıkça belirli yerlerde şekil bozukluklarına sebebiyet verebilir. En göze çarpan yerler kesinlikle göz çevremiz olmaktadır.

Göz Kapağı Cerrahisi

Göz kapağı cerrahisi oldukça geniş bir alana yayılmaktadır. Her bölgenin ayrı bir sorunu ve ayrı bir tedavisi bulunmaktadır.

Üst göz kapağı estetiği, altı göz kapağı estetiği, göz kapağı düşüklüğü, badem göz estetiği, göz kapağı botoks, çekik göz ameliyatı, gözaltı torbaları gibi çeşitli sorunlar var ve onlara üretilen farklı çözümler bulunmaktadır.

Göz kapağı ameliyatlarında sorunumuz ne olursa olsun bizlere düşen en önemli husus operasyon sonrası bakıma olan özenimizdir.

Göz oldukça hassas bir organımızdır, göz çevresindeki deri en ince derilerden birisidir.

Göz kapağı ameliyatı sonrasında gözlerimizi yoran faaliyetlerden bir süre uzak kalmamız yararımızadır, iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Anlayacağınız üzere enfeksiyon kapmaması bakımından göz kapağı bakımı oldukça mühim bir husustur.

Yaklaşık bir hafta makyaj yapımından uzak durulmalıdır.

 

Göz Kapağı Cerrahi Fiyatları 2020

Göz kapağı cerrahi fiyatları 2019 diğer yıllardan çok da farklı olmayacaktır. Göz çevrenizde gerçekleşecek operasyondan tutun da doktorunuzu da kadar birçok faktör fiyat belirler. Ücret hakkında net bilgiye doktorunuz tarafından ulaşabilirsiniz.

2020-02-13T15:39:48+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?