Loading...

Göz Kapağındaki Fazla Derinin Alınması

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Göz Kapağındaki Fazla Derinin Alınması

Neden Oluşuyor ?

Göz kapağında ki fazla deri, genelde yaşlanmaya bağlı veya tamamne genetik nedenlerden ötürü bollşama ve sarkma yapabiliyor. Genelde de üst göz kapağında görülen bu sorunun çözümü ortalama olarak bir saat süren kısa bir estetik ameliyattan geçiyor.

 

Fazla deri nasıl alınıyor ?

Göz kapaklarında ki fazla derinin alınması neşter ile kesilerek fazla olan kısım alınarak yapılıyor. Bunun yaparken göz çevresine lokal bir anestezi uygulanıyor. Bu yüzden doktor bu işlemi yaparken siz bir şey hissetmezsiniz. Kesilerek fazlası çıkartılan deri atılır. Arası da dikilerek ameliyat tamamlanır.

Görmeye etkisi var mı ?

İlerlemiş deri sarkmalarında görmeye engel olabiliyor. Çünkü aşırı sarkmış olan deri gözün üstüne kadar gelebiliyor. Bu yüzden çok ilerlemiş sarkma hastalarında bu sorun gözlenebilir.

Ameliyat olduktan sonra tekrar sarkar mı ?

Göz kapağı ameliyatı olan bir kişinni en sık sorduğu soru. Yaşlanma devam ettiği sürece sarkma da devam edecektir. Ama siz bunu ertelemiş olacaksınız. Yani 40 yaşında sarkmış bir göz kapağı yerine 60 yaşında sarkma olacak şekilde ileri tarihe erteleyebilrisiniz.

Fiyatlar nasıl Belirleniyor

Günümüzde bu ameliyat iki türkü yapılıyor. Hastane ortamında genel anestezi altında bir de klinik ortamında sadece göz bölgesi uyuşturularak yapılıyor. Tabi ki bu makaleden bir fiyat vermicem. Ama bilin ki lokal yapılanlar biraz daha uygun olabiliyor. Çünkü bir da extra hastane ücreti olmuyor.

Yaptırmasam ne olur ?

Yaptırmadığınız taktirde hiçbir şey olmaz. Çünkü estetik cerrahi bir zorunluluktan dolayı genelde yapılmaz. Tamamen zevk için insanın kendine bakma isteği üzerine yapılır. Eğer görmeyi etkileyecek bir durum yok ise, ve sarkmış olan göz kapağı derileri sizi etkilemiyor ise, tabi ki olmanız gerekmez.

İşlem Tekniği

Başlamadan önce mutlaka düzgün bir çizim hayat kurtatır. Ne kadar derinin alınacağı ameliyat öncesi çizimler ile belirlenir ve sonra cerrahi işlem uygulanır. Burada milimetrik hesaplar ile çizim yapılır. Az veya çok alınması tam da istediğiniz sonuçlar vermeyebilir. Zaten çok fazla alınmasının sonucu uykuda gözün kapanmaması olacaktır.

2020-02-13T15:37:52+00:00

4 Yorum Var

 1. Bedrettin 12 Şubat 2019 at 08:34 - Reply

  Benim de göz kapağımda bu tarz bir sarkma oluşmaya başladı. Henüz çok rahatsızlık vermedi ama ilerde ne olur bilinmez, teşekkürler yazı için.

  • admin 13 Şubat 2019 at 09:45 - Reply

   biz teşekkür ederiz ilginiz için

 2. Nefize Yener 13 Şubat 2019 at 08:51 - Reply

  Göz kapağı estetiği yaptırmanın toplam maliyeti nedir?

  • admin 13 Şubat 2019 at 09:44 - Reply

   Maliyet ve fiyat bilgisi için lütfen WhatsApp hattımızdan bilgi alınız

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?