Loading...
badem göz estetiği mobile

Göz Kapağının Kat Kat Olması

Ana Sayfa » Blog » Göz Kapağının Kat Kat Olması

Üst Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti Ameliyatı)


Plastik Cerrahi ameliyatı olan bu işlem görmeyi engelleyen ya da estetik açıdan olumsuz bir görüntü çizen hastalarımıza uygulanmaktadır. Daha detaylı olarak belirtmek gerekirse;
Estetik görünüm sebebiyle
-Doğuştan ya da sonradan oluşan gözdeki sarkıklıklar ya da düşüklük nedeniyle
-Cilt Tümörleri nedeniyle
-Görmeyi engellemesi sebebiyle
-Araç kullanamama, kitap okuyamama, günlük faaliyetlerini tam gerçekleştirememe, yaşam kalitesini düşürme gibi nedenler için göz kapağı ameliyatı kolaylıkla yapılabilmektedir.

katlı göz kapağı - zty estetik

Göz Kapağı Sarkıklığı Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Göz kapağı sarkıklığı ya da göz kapağı düşüklüğü sebebiyle yapılan bu ameliyattaki işlem kısaca göz kapağında yer alan fazla derinin ve fazla yağ dokusunun alınmasıdır.

Göz Kapağı Sarkıklığı Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Bu ameliyat çok kısa süreli bir işlemdir. Ortalama 20-30 dakika arasında sürmektedir. Hasta aynı gün taburcu olabilmektedir.

Göz Kapağı Sarkıklığı Ameliyatı Lokal mi yoksa Genel Anestezi ile mi yapılır?


Kısa süren göz kapağı sarkıklığı ameliyatı hem lokal anestezi altında hem de genel anestezi altında yapılabilmektedir. Tamamen doktor ve hastanın ortak kararı ile kararlaştırılan bu ameliyatta anestezi türünün her ikisi de tercih edilebilir. Günümüz klinik koşullarında göz kapağı sarkıklığı ameliyatı rahatlıkla ve başarıyla gerçekleştirilebilmektedir.

göz kapağı katlanması nasıl geçer - zty sağlık

Göz Kapağı Sarkıklığı Ameliyatı Riskleri Var mıdır?


Göz sarkması ameliyatının risk oranı çok düşüktür. Ameliyat sonrasında göz çevresinde kısmı şişlik ve kızarıklıklar oluşabilmekte; birkaç gün içerisinde morluklar görülebilmektedir. Bu gayet normal bir durumdur. Kontrol sürecinde dikişlerimiz ve bandajımız çıkarılacaktır. Kısa süre sonra gözünüzde ameliyat olduğunuza dair belirti kalmaması mümkün olacaktır. Ameliyat sonrasında 4 hafta gibi bir süre ağır spordan kaçınılması, gözü yoracak kitap okumak ve televizyon bilgisayar seyretme gibi aktivitelerden uzak kalınması tercih edilebilir.

Göz Ameliyatı Olan Denize Girebilir mi?

Göz ameliyatı olan göz sarkması ameliyatı olan hastalarımız kontrol bulgusuna göre ameliyattan sonra  10-15 gün içerisinde denize girebilir.

Göz Ameliyatı Olan Havuza Girebilir mi?


Göz ameliyatı ya da göz sarkması ameliyatı olan hastalarımızın havuza girmesi pek önerdiğimiz bir durum değildir. Havuzda bakteri ve mikrop oluşumu çok yüksek sevilerde olması ameliyat olan bölgenin enfeksiyon oluşumuna zemin hazırlamasına sebep olabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı için Hangi Doktora Gitmeliyim?


Göz kapağı ameliyatı için hangi doktora gitmeliyim, göz kapağı ameliyatında en iyi doktor kim, göz kapağı ameliyatı doktor tavsiyesi gibi birçok soru yakınlarınızdan iş arkadaşlarınızdan ya da akrabalarınızdan duyduğunuz sorulardır. Aslında tavsiye üzerine doktora giden hastalarımız her zaman kendisini daha rahat hissetmektedir. Doktor tavsiyesi ya da doktor öneri ile bize gelen hastalarımız bizi tavsiye eden hastalarımızdan birçok bilgiyi almaktadır. Doktorun iletişimden tutunda ameliyatın yapıldığı hastaneye kadar, yapılan ameliyatın nasıl göründüğünden tutunda yaranın iyileşme süresine kadar birçok bilgiyi hastalarımızdan edinerek bizleri tercih etmektedir. Bu sebeple doktor tavsiyesi, doktor önerisi ya da doktor referansı olarak nasıl adlandırılırsa adlandırılsın her zaman daha donanımlı olarak bizleri tercih etmektedirler.

Sıkça Sorulanlar

  • Soru : Göz kapakları neden kat kat olur ?
  • Cevap : Bunun temel olarak 2 nedeni var. Birincisi yaşlılık bir diğer ise, ırsi genetik nedenlerdir.
  • Soru : Hem üst hem alt göz kapağı aynı anda yapılabilir mi ?
  • Cevap : Evet yapılabilir aynı seans içinde 2 saat içerisinde alt ve üst göze müdahale edilebilir.
  • Soru : Göz kapağı doğuştan düşük olabilir mi ?
  • Cevap : Evet olabilir ve bu sık görülen bir durumdur.
  • Soru : Göz kapaklarını gerginleştirmek için neler yapılmalıdır ?
  • Cevap : Göz kapakları gerginleştirmek için kesin çözüm ameliyattır. Diğer kür ve kremler hakkında bilgimiz yok.
  • Soru : Göz kapağı sarkması makyaj ile giderilebilir mi ?
  • Cevap : Evet giderilebilir, İnternet de bu konu hakkında oldukça fazla video mevcuttur.
2019-10-15T11:57:28+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?