Loading...

Göz Sağlığımla Beraber Ruh Sağlığım da Geri Geldi

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Göz Sağlığımla Beraber Ruh Sağlığım da Geri Geldi

Seneler boyu göz kapağımın sarkık halde olması bende ciddi bir psikolojik problem yaratmaktaydı. Neyse ki geç de olsa alt göz kapağı estetiği olmayı akıl ettim de göz sağlığımla beraber ruh sağlığım da geri geldi.

Genç sayılabileceğim yaşlarda sağ gözümde bir anormallik oluşmaya başlamıştı. Önceleri çok üzerinde durmadım, biraz daha yaş alıp yüz hatlarım oturunca gözüm de olması gereken görüntüye kavuşur sanmıştım. Ancak seneler beni cidden yanılttı… Her geçen sene sol gözümde hiçbir sorun olmamasına rağmen sağ gözümde alt göz kapağım aşağıya doğru inmeye devam ediyordu.

Durumun önüne geçmek için bir süre göz kremleri kullandım, internetten getirttiğim göz bantlarıyla göz kapağımı yukarıya sabitlemeyi denedim ama yok. Şekil bozukluğu gün geçtikçe artıyordu sanki ya da ben duruma çok takılmış olduğum için her gün aynaya baktığımda daha çok sarkıyormuş gibi geliyordu bana.

Artık bunu ne kadar takıntı haline getirdiğimin ailem de farkında olduğu için anneciğim sağ olsun bana doğal yöntemlerle şifa bulmaya başladı. Bana komik gelse ve umudumu bir gram dahi arttırmasa da onun canını sıkmamak için bir süre de bunları denedim. Gözüme aktardan aldığı ürünleri sürdü, her gün dinlensin diye patates koyduk, salatalık koyduk gözlerime. Ama az bir zaman sonra annem de anladı bunların işe yaramayacağını, durumumun düzelmesi artık göz kapağı ameliyatı olmama kalmıştı.

Hastanelere de gittim önce, ama gösterilen ilgiden pek memnun olduğum söylenemez. Bu durumdan hemen bir an önce kurtulup suratımda birbiriyle orantılı iki göz istiyordum çünkü. Sonra internetten bu tip ameliyatları yapan estetisyen hekimleri araştırmaya başladım. Bir kaç doktorla görüşmeye gittim ve aralarında bana en yakın tarihi veren, aynı zamanda iyi bir operasyon geçirmeme vesile olacağına inandığım doktorla yola devam etmeye karar kıldım.

Ameliyat öncesinde bütün süreçten haberdardım. İzin belli belirsiz kalacağını, mutlaka kullanmam gereken kremler vb. ürünleri aksatmadan kullanmam gerektiğini, belirli bir süre gözümü yormamam gerektiğini ve geri kalan her şeyi biliyordum. Ben bu kadar bilinçli olunca, doktorum da işinde bu kadar iyi olunca göz açıp kapayıncaya kadar geçti süreç.

Ameliyatımı oldum, gerçekten her şey doktorumun bana söylediği gibi oldu; çabuk geçen bir iyileşme süreci geçirdim ve sonuçtan inanılmaz memnunum. Artık hem göz yapımdan memnunum, hem istediğim görüntüye kavuştuğum için psikolojim düzeldi; dolayısıyla hem bedensel olarak hem de ruhsal olarak çok daha sağlıklıyım. İhtiyacı olan herkese göz kapağı ameliyatını hiç korkmadan olmalarını öneriyorum.

2020-02-13T14:49:48+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?