Loading...

Gözlerim Beni Yeniden Genç Bir Kadın Yaptı, Ne Büyük Şans!

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Gözlerim Beni Yeniden Genç Bir Kadın Yaptı, Ne Büyük Şans!

Geçirdiğim üst göz kapağı ameliyatımın bende böyle büyük motivasyonlar yaratacağını bilseydim yemin ederim daha önceden kalkışırdım bu işe. Zamanın bizlerden aldıklarını bir düşünün… Belki sevdiklerimiz, belki sağlığımız, belki güzelliğimiz… Herkesin kendine göre bir kaybettiği vardır elbet. Önemli olan hayatta eğer fırsatı varsa bu kaybettiklerimizi geri alabilmek. Ben de sırf bunun için adımımı attım ve gençliğimdeki insanın içini delen çekici gözlerimi geri kazandım. Yani resmen gözlerim beni yeniden genç bir kadın yaptı, ne büyük şans!

Bir ilaç üreticisi firmada uzun yıllardır üst rütbede çalışan bir kadınım. Yıllarımı mesleğime adamaktan hiç gocunmadım da ah şu erkenden yaşlanma olayı yok mu! Gerim gerim gerildiğim bir orta yaşlılık süreci geçirdiğimi kabul ediyorum. Ki zaten öyle olduğu da hem ailem hem de iş çevrem için oldukça aşikardı.

Kendimi her daim güzel bulan bir kadın olduğum için yavaş yavaş çıkmaya başlayan kırışıklıklar, yağ toplayıp bir top gibi çenemin altından sarkmaya başlayan gıdığım, neneler gibi göz kapağımı ağırlaştıran göz kapağı derim. Aynaya her baktığımda o kadar moralim bozuluyordu ki kendimi o dönemlerde ilk önce “saçmalama hala çok güzelsin”, “senin gibi bir kadın çirkinleşebilir mi” diye diye motive ediyordum. Aslan burcu bir kadın olmamdan mıdır bilinmez, çirkinleşiyor olabileceğimi mümkün değil kendime konduramıyordum. Anlarsınız ya, ego meselesi:)

Zaman ilerledikçe benim kendimle olan genç kalma yarışımda yenilenin ben olduğumu yavaş yavaş anlıyordum çünkü ben her ne kadar burnum havada gezsem de gıdığım ve gözlerim öyle demiyordu. Bir gün kendime bağlı olan tüm departmanı toplantı odasına toplayıp hazırlıklar yaparken, camekan kısımda çaktırmadan bir yandan kendimi inceliyordum. Ya gözlerim artık o kadar yorgun bakmaya başlamıştı ki, sanki daha öğle saatlerinde değilmişiz akşam mesaisine kalmışız da uykusuzluktan bayılacak gibi gözüküyordum. Hem üzüldüm, hem buruldum; her şeyi kendime hırs haline getirmemden midir bu orta yaş sendromum anlayamıyordum. Ama emin olduğum bir şey vardı, gıdığımdan önce bu göz kapak fazlalıklarımdan kurtulacaktım.

Devam eden haftanın cumartesi gününde direkt arayıp ulaştığım bir aracı klinik sayesinde doktorla görüşebilme şansım oldu. Kendisine ne kadar rahatsız olduğumu ve bir an önce bu göz kapağı fazlalıklarımdan kurtulmak istediğimi anlattığımda bana ameliyatın aslında ne kadar kolay ve kısa sürede çözüme ulaşabileceğim bir ameliyat olduğunu anlattığında dünyalar benim oldu. Çünkü hem sağlıklı olarak istediğim görüntüye kavuşabilecektim hem de kısa sürede işime dönebilecektim. Benim için bir taşla iki kuş oldu.

Çok zaman geçmeden operasyon tarihim netleştirildi, her şey göz açıp kapayıncaya kadar geçti ve kendimi hastaneden ameliyatı olmuş ayağa kalkıp giderken buldum. Hangi ara gerçekleşmişti yıllardır sıkıntısını çektiğim bu özgüvensizlik kaynağımdan kurtulmak inanın hayal meyal hatırlıyorum yeni görüntüme kavuşmamın heyecanından.

Gözlerimdeki bütün ağırlık hissi, yorgunluk, uykulu görüntü bir anda uçtu gitti sanki. Zeytin gibi gözleri olan bir kadının bu gözleri her yaşta ortaya çıkarmak hakkı değil mi? Bence en büyük hakkı:) Canım gözlerim, artık kendimi genç kızlık yıllarımda nasılsam öyle görüyorum.

2020-02-13T14:54:47+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?