Loading...

Gözlerimi Arabam Gibi Bakıma Soktum

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Gözlerimi Arabam Gibi Bakıma Soktum

Size konuya girişim garip gelmiş olabilir, ama ben yaptırdığım işlemlere aynen bu mantıkla bakıyorum. Çünkü nasıl arabanız vakit geçtikçe bakıma ihtiyaç duyuyor, insanın vücudu da aynen bu şekilde bakım ve ilgi istiyor haliyle. Ben de daha fazla vakit kaybetmeden gözlerimi arabam gibi bakıma soktum.

Orta yaşlı bir erkek olarak, sağlığımın bozulduğu ilk ana kadar kendime dikkat ettiğimi söyleyemeyeceğim maalesef. Ki aramızda çok sayıda aynı davranış biçimini gösterenler vardır eminim:) İşte insan başına gelmeden anlamazmış misali, yediğine içtiğine aktivitesine stresine huzuruna hiç dikkat etmeyen ben; kilolarımdan dolayı şekerim ortaya çıkınca kendime dur dedim artık.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ.

Bir de ne yazık ki sigara tiryakisiyim, e bu sefer ne oluyor bütün negatif etkiler iki katı olarak hissediliyor vücutta. Hem kilolar, hem şeker başlangıcı, hem vücut yorgunluğu bir de hayat stresi derken vücut salıveriyor kendini haklı olarak.

Problemlerimi Kolay Çözülebilenlerden Aşmaya Başladım

Tabi bunların hepsi üst üste gelince hayatımda kırmızı alarm verilmiş gibi bir toparlanma sürecine soktum kendimi. Hemen sağlıklı beslenmeye başlamalar, eşimle birlikte hafta sonu yürüyüşleri; tabi sevgili karım bu fırsattan yararlanarak bakım sürecini daha da derinleştirip kendi yaşlanma karşıtı kremlerini benim yüzümde de kullanmaya başladı; yok kırışıklık karşıtı, yok siyah nokta giderici derken zamanla fark ettim ki gerçekten bu saydıklarıyla alakalı olumlu gelişmeler oluşmaya başlamıştı suratımda.

Ama gelin görün ki, göz altı torbalarımı ne yaparsak yapalım ortadan kaldıramıyorduk. Yorgun, solmuş bir deri; 24 saat şişkin ve sarkık duran göz altı torbaları. Hazır kendimi bu kadar gaza getirmişken ve hem psikolojik sağlığım hem de bedensel sağlığım için neden krem sürmekten bir adım ilerisini yapmayayım dedim. İşte ilk çözüm bulacağım kısım da göz altı torbalarım oldu; kesinlikle kararlıydım alt göz kapağı estetiği olacaktım.

Konuyla alakalı hekimlerle görüşmelere gittiğimde, herkesten aynı cümleleri duydum. “Aslında kombine estetik yaptırsanız çok daha iyi sonuç alırsınız”, “yaşınız gayet müsait hem üst göz kapağı sarkıklığınızdan hem alt göz kapağı probleminizden kurtaralım sizi” vs. Resmen kanıma işleniyordu ve haklı olduklarını bildiğim için de karşı koyamıyordum.

Çift Göz Kapağı Estetiği Beni Bekliyordu

En sonunda hem alt göz kapağı estetiği hem de üst göz kapağı estetiği olmaya karar vermiştim bile. Sonuçta kendi sağlığım için yapacaksam bunu, neden gözümü komple bakıma sokmuyordum? Eşimle birlikte deneyimine en çok güvendiğimiz hekimin kapısını tekrar çaldık ve şansımıza çok beklemeden 5 gün sonrasına ameliyat saati aldık.

Yani açıkcası biraz tedirginlik vardı üzerimde tabii, istediğim gibi görünüm olur mu; estetik olduğum çok belli olur mu, dikiş izi kalır mı, gözlerim yüzümde çok genç durup bir farklı mı dururdu vs. gibi örneklendirebileceğim pek çok soru dönüyordu kafamda.

Ama ne zaman ki göz şişliklerim indi, iyileşme sürecimin yüzde seksenini tamamladım; o zaman gerçekten ne kadar doğru bir karar aldığımı bir kez daha anlamış oldum. Gözlerim ciddi anlamda daha sağlıklı gözüküyordu ve bu da bana dolaylı olarak daha genç ve zinde bir görüntü kazandırmıştı. Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri olarak anlatıyorum her yerde bu göz kapağı estetiklerimi. İyi ki gözlerimi de arabam gibi bakıma sokmuşum:)

2020-02-13T13:10:53+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?