Loading...

Güle Güle Göz Altlarım, Hoş geldiniz Sağlıklı Gözlerim

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Güle Güle Göz Altlarım, Hoş Geldiniz Sağlıklı Gözlerim

Hayatımda “iyi ki” diyebileceğim çok şanslı durumlarım olmadı ya da ne bileyim çevremde çok fazla iyi ki hayatımda diyebileceğim insan yok. İki elin değil bir elin parmağını geçmez işte yani annem babam ve karım dışında sayacak tanıdığım. Ama hayatımda canım karımın desteğiyle öyle güzel bir karar aldım ki, kendime ayna karşısına söylediğim söz “güle güle göz altlarım, hoş geldiniz sağlıklı gözlerim” oldu.

Cümleden de anlayacağınız gibi, kendisiyle kavgası göz altı torbaları konusunda olan bir adamım. Çünkü yaşım daha 40 bile değil, ama göz altlarım beni öyle yorgun ve çökmüş gösteriyordu ki sanki yıllar sadece sırtıma gam, yük, keder yüklemiş gibi bitik gözüküyordum. Hep durumu iş yorgunluğuna, strese, hayat koşuşturmacasına yorsam da zamanla anladım ki durum öyle değilmiş.

GÖZ KAPAĞI ESTETİKLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ.

Gerçekten de göz altı torbalarım öyle büyümeye ve rahatsız edici bir görüntü haline gelmeye başlamıştı ki, suratıma ilk bakışta insanların bakışları ister istemez bu torbalara takılmaktaydı. E haliyle ben de gün geçtikçe bu durumdan rahatsız olmaya, resmen insanlarla yüz yüze iletişim kurmaktan kaçınır hale gelmiştim.

Eşim Bu Konuda Bana Ön Ayak Oldu

Stresli halimi elimden geldiğince saklamaya çalışsam da kadın ruhu yani, her şeyi hissediyor. Bir gün evde yemek yerken ben farkında olmadan insanların suratına bakmadan konuşmaya alıştığım için eşimle de göz kontağı kurmadan konuşmaya devam ederken bir anda sözümü kesip “Niye suratıma bakmadan konuşuyorsun hayatım” diye lafa girdi. Bir an duraksayıp hiç istifimi bozmadan “Yoo, sana öyle gelmiştir canım” diyerek kestirip atmaya çalışsam da “Yok yok, şuan bile yüzüme bakmıyorsun işte. Nedir derdin sorunun neden anlatmıyorsun?” dedi.

İşte gerçekten o an kafamı kaldırıp baktım karımın suratına, bakışlarında bile hissedebiliyordum bana gerçekten yardımcı olmak istediğini. Terapideymişiz gibi bir anda döküldüm bütün sıkıntılarımı; göz altı torbalarımın beni ne kadar rahatsız ettiğini, psikolojik olarak tamamen gerilmiş durumda olduğumu ama çözüm bulamadığım için daha da sinirlendiğimi işte aklıma ne gelirse anlattım da anlattım.

Bana gayet sakin bir tavırla “Neden çözüm bulamayasın canım? Göz altı torbalarına yaptırırız bir estetik olur biter” dedi. Zınk! Tabi ya, nasıl hiç estetik operasyon geçirip bundan kurtulmak bir seçenek olmamıştı benim için. Gerçekten hem utandım hem şaşırdım kendime, ama bir yandan da bir kez daha minnet duydum eşime bana bu konuda ön ayak olduğum için.

Hazırdım, Kurtuluyordum Bu Derdimden

Bu sürecin başından sonuna kadar yanımda olan eşim tabi ki bütün araştırma sürecimde ve görüşmelerde de yanımda oldu. Artık karar aşamasında göz altı torbalarımdan kurtulurken alt göz kapağı estetiği de yaptırarak daha sağlıklı bir göz yapısına kavuşma kararımı aldığımızda elimden tutup çok memnun kalacaksın diye beni iyice yüreklendirdi.

Çünkü şimdi alt göz kapağı ameliyatı benim için küçük gözükse de gerileceğim bir ameliyattı ve bir an önce geçip gitsin istiyordum. Sayılı gün çabuk geçer derler ya, tam olarak öyle oldu ve göz açıp kapayıncaya kadar operasyon günüm geldi ve işleme girip çıktım.

Ne zaman ki morluklarım ve şişliklerim indi, ödemim azaldı; yeni görüntümle moral motivasyonumun ne kadar yükseldiğini tahmin edemezsiniz. Öncelikle doktoruma ve sonrasında tabi ki beni yüreklendiren ve en ciddi sorunumdan kurtulmama yardımcı olan birtanecik eşime yürekten sevgiler, saygılar:)

2020-02-13T13:09:37+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?