Loading...

İkizimle Gerçekten İkiz Olduk

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » İkizimle Gerçekten İkiz Olduk

Kimilerine göre şanslı bir durum içerisinde olsam da, aslında hayat benim için göz kapağı estetiği olana kadar biraz zor geçmişti. Yani bir ikizimin olması, dünyaya aynı gün 1’er dakika arayla gelmemiz ailemizin gözünde doğanın bir mucizesi olarak görülse de benim için ergenlik sürecim de dahil olmak üzere zor günler geçirmeme sebep olmuştu. Çünkü ikizimle tek farkımız benim tek gözümdeki göz kapağı düşüklüğümdü. Neyse ki 18 yaşımı doldurur doldurmaz göz kapağı ameliyatı oldum da o süreçten sonra hem ben daha mutlu bir hayat geçirdim, hem de artık ikizimle gerçekten ikiz olduk.

Ailemde kimsenin hakkını yiyemem, ikizimi ya da beni bir gün olsun kayırdıklarını görmedim. Her daim ikimize de aynı sevgi ve aynı özveri gösterildi. Ama bir çocuk yaşı büyüdükçe, evinden dışarıda da bir dünya içerisinde bulunduğunda şartlar ve koşullar aynı kalmıyor maalesef. İkizimle beni ayıran tek nokta benim göz kapağı düşüklüğüm olduğundan artık okulda, arkadaş ortamında, gittiğimiz kurslarda beni direkt olarak gözümden ayırt edebildikleri gerçeği giderek beni üzen bir hadise olarak büyümeye devam ediyordu içimde.

Bu Rahatsızlığıma En Kısa Sürede Çare Bulmalıydım

Dediğim gibi içsel rahatsızlığım günden güne artmaya devam ettiği için, ister istemez bu durum beni gün geçtikçe içine kapanan ve özgüvenini kaybeden bir genç kıza dönüştürüyordu. Burada anlattıklarım yanlış anlaşılmasın sakın, ikizime karşı en ufak bir haset duygum ya da kıskançlık hissim yoktu.

Kardeşi olanlar beni iyi anlarlar zaten, insanın kendi canı kanı neyse kardeşi de ondan farksız hissettirir insana. Onu kendimden uzaklaştırmak, onunla ayrı dünyalar kurmak aklımın ucundan bile geçmiyordu ama aynı sosyal dünyada birlikte büyümeye devam ettiğimiz sürece de ben mutsuz oluyordum. Bu durum da beni en sonunda mutsuz, kibirli, kimseyle konuşmayan bir çocuk haline dönüştürmüştü.

Sorunumla Alakalı Zaten Kendimi Ele Vermişim

Bir gün ikizim akşam eve döndüğünde ben kendi odamda kitap okumakla meşguldüm, kapıma gelip “Girebilir miyim?” diye sordu tatlı tatlı. Gel tabi diyip yanımda yer açtım. Ama o aksine karşıma oturdu, gergin gözüküyordu. “Bir şey mi var Ezgi?” diye sordum. İlk başlarda biraz ıkınıp sıkıldı; ama en sonunda dayanamayıp söze girdi; “Sezgi, şu hayatta her şeyden çok sana değer verdiğimi anlatmama bile gerek yok. Ama yıllar geçtikçe değişmen, benden yavaş yavaş kopman ve içine kapanık biri olman beni inanılmaz üzmeye başladı. Eğer sorunun bana anlatacağın bir şeyse lütfen söyle, birlikte çözüm arayalım. Kendi kendime seni düşünmekten kafayı yemek üzereyim.”

Tam inkar edecek bir şeyler söyleyecekken lafımı böldü ve konuşmaya devam etti “Lütfen artık kendine bahane bulma. Sen benim en yakınımsın, senin gözünü ne kadar kafaya taktığını anlayamayacak kadar akılsız mıyım ben? Konuşalım annemlerle, biz söz konusu olduğumuzda yapmayacakları şey yok, üstelik durum seni tamamen mutlu bir insan haline dönüştürecek.”

Aslında hem utanmış hem de inanılmaz rahatlamıştım. Kardeşimin beni bu kadar iyi tanımasından dolayı da mutlu olmuştum üstelik. O akşam gidip konuyu ailemize açtık, tıpkı Ezgi’nin dediği gibi de hemen kabul ettiler göz kapağı estetiği olmamı.

Düşük Göz Kapağımdan Kurtuluyordum Artık

Bir yandan da okula devam ettiğim için güzel bir zaman kollamalıydım göz kapağımı yaptırmak için. Doktorla görüştüğümüzde şansıma benim istediğim tarihte boş olduğunu da öğrenip ekstra sevindim. Çok az bir vakit sonra kurtuluyordum senelerdir başıma bela olan şu düşüklükten.

Sonuç olarak beklediğim süreye değmiş bir görüntüye kavuştum şimdi. Bütün mutsuzluğum, aksiliğim ve öz güvensizliğim o fazlalık deriyle beraber yok oldu gitti resmen. Yeni sağlıklı göz kapağımla çok mutluyum, ben mutlu oldukça ikizim de çevremdeki herkes de çok mutlu. İyi ki daha fazla geç kalmadan yaptırmışım üst göz kapağı ameliyatımı.

2020-02-13T12:56:48+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?