Loading...

İstediğim Badem Göze Sevgilim Sayesinde Kavuştum

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » İstediğim Badem Göze Sevgilim Sayesinde Kavuştum

7 senelik beraberliğimizde, erkek arkadaşımın bana hediye ettiği unutulmazlardan biri diyebilirim badem göz estetiği için. Kendisi benim en değerlimdir, onun için de aynen bu noktada olduğumdan da bir gram şüphem yok zaten.

Üniversitede ilk tanıştığımızda, ben gözlerimin şeklinden dolayı geçirdiğim buhranın zirvesindeydim. Çünkü üniversitedesin bir kere, yeni ortamlar; yeni arkadaşlar. E belki de yeni aşklar.

Ama ben gözlerimle bu kadar kafayı bozmuşken hiçbir şeyi gözüm görmüyordu, aksine benle arkadaş olmaya çalışanlarla bile ters davranarak kendimden soğutuyordum. Fiziğime, zekama güveniyordum evet ama bazıları burnuna takar ne bileyim bazıları saçına ya; ben de göz kenarlarımın aşağıya doğru sarkık bir şekilde durmasına inanılmaz takıktım ve bu bende ciddi özgüvensizlik yaratıyordu.

Küçüklüğümden beri iğneden bile korkan, doktor lafı duyunca tansiyonu oynayan biri olmamın bedelini bir türlü kendimi göz estetiği yaptırmaya ikna edemeyerek ödedim yıllarca. Zaten 18ime girene kadar ailem müsaade etmezdi böyle bir işe girişmeme, reşit olduktan sonra korkumu bir türlü yenemeyince yıllar boyunca sadece hayıflanmakla geçti zamanım.

Neyse erkek arkadaşım bir şekilde kanıma girdi, gerçekten bir insana değer verdiğinde hiçbir şeyin önemi olmadığına beni gerçekten inandırdı. Mutluyduk, ilişkimiz bir şekilde ilerliyordu. Günler, haftalar derken bir baktık kaç yıldır birlikteyiz:) Üniversite bitti, iş hayatına atıldık hala birbirimizin hayatında sevgi dolu bir ilişki geçiriyorduk.

Sevgilim bilir, uğurlu numaram 7’dir; 7 Mart’ta doğdum, sevgilimle Ekim ayının 7sinde tanıştık, 7 Kasım’da sevgili olduk; öyle böyle derken 7 senemiz geçti birlikte. Tam da 7. senemizde ben rakamın uğurunun sevincini yaşarken, sevgililiğimizin 7. senesinde kendisinden telefon aldım; bugün gelip seni alıyorum öğlen saatlerinde dedi. Ben evde şık şıkıdım giyindim bekliyorum, dedim herhalde özel bir yer ayarladı, öğleden gidip akşam yemeğine bağlayacağız konuyu. Heyecanlıyım anlayacağınız.

Neyse geldi beni aldı çıktık, bir saate yakın bir süreçten sonra şık bir kliniğin önünde durduk. İn bakalım diyince bön bön suratına baktım adamın. Ne alakası vardı şimdi bugünle geldiğimi yerin, bir an içime korku düştü acaba bir durumu var da benden mi saklıyor diye. Hemen sapsarı oldu yüzüm zaten, apar topar indim düştüm peşine.

Doktorun odasına girdik, tanışma faslı geçti oturuyoruz. Olanlara en ufak bir anlam veremeden bir doktora bir erkek arkadaşıma bakıyordum. En sonunda sevgilim lafa girdi; “Benim için en ufak bir problem yok ama senin gözlerine ne kadar takıldığını biliyorum, bu sene de hayatta seni bu derdinden kurtarmak için sana badem göz estetiği hediye etmeye karar verdim.”

Size yemin ederim karnıma yumruk atılmış gibi oldum. Bir yandan bir anda basan stres, bir anda bu kadar ince düşünceyle karşılaşmama duyduğum minnet. Küçük çocuklar gibi şenlendim kocaman adamların karşısında.

Doktorumla teker teker korkularımı konuştum, ama aslında ne kadar çok istediğimden bahsettim. Aslında senelerce gözümde büyüttüğüm estetik o kadar kolaymış ki inanamazsınız. O fobiden manyak olan ben, hekimin odasından süt dökmüş kedi gibi her şeye tamam diyerek çıktım.

Kısa sürede operasyonum gerçekleşti, iyileşme sürecimi geçirdikten sonra inanın ki bambaşka bir ben oldum. Erkek arkadaşıma olan sevgim on kat daha arttı; gerçekten artık evlenmem gereken adam bu adamdan başkası olamazdı:) Hele ki kendi özgüvenimin artmasından ve kendimi kat be kat daha çok beğenmemden bahsetmiyorum bile. İyi ki bu ameliyatıma erkek arkadaşım vesile olmuş, iyi ki badem göz estetik ameliyatı geçirmişim.

2020-02-13T14:51:30+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?