Loading...

Kat Kat Göz Kapağı Kabusum Bitti

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Kat Kat Göz Kapağı Kabusum Bitti

Özellikle ergenlik çağlarımda çoğunluktan farklı bir takıntı sahibi olmama sebep olan gözlerim… Bütün kız arkadaşlarım gelişmeye başlayan göğüsleriyle, kilolarıyla, sivilceleriyle kafayı bozmuşken ben yatıp kalkıp gözlerim yüzünden buhrandan buhrana giriyordum. Neyse ki 20’li yaşlarımı bitirmeden ameliyat fobimi yendim de kat kat göz kapağı kabusum bitti.

Düşünsenize, 15-16 yaşlarımda daha gençliğimin baharında bir genç kızım. Herkesin başında bozulan ciltlerinin üzüntüsü, diş teli sorunu, şişman göbeklerinin çıkardığı problemler varken ben şanslı olarak bunların hiç biriyle uğraşmak zorunda kalmadım. Dişlerim de düzgün çıktı, cildim de diğerleri gibi sivilce dolmadan bebek gibi pürüzsüzdü; ayrıca hiç şişmanlamadım da. Yani o yaş ortalamasına bakıldığında güzel sayılacak bir ergen genç kızken benim de aynalara bakıp ağlamama sebep olan düşük göz kapağı problemim mevcuttu.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ.

Özgüvenim Yerle Bir Oluyordu

Annem de anneannem de benle defalarca konuştular, hele iki halam da gözleri aynı benim gibi olduğu için “Bak biz bu kadar umursamıyoruz, evlendik mutluyuz” diye değişik şekilde beni bu takıntımdan vazgeçirmeye çalıştılar:) Ama yok, her aynaya baktığımda suratımda o yorgun, uykusuz ve mutsuzmuşum gibi görünen ifadeyi gördükçe bir kez daha yıkılıyordum.

Makyaj yapmaya başlayınca daha o yıllarda şimdilerde popüler olan çekik göz makyajını deli gibi araştırıp uygulamaya çalışırdım. Yeter ki gözlerimde şu lanet uykulu görüntü gitsin de çekici bakışlara sahip olayım diye didinip dururdum. Tabi bu süreçte erkek arkadaşım da oldu, kendisi beni çok tatlı buluyordu; gerçi herkes beni çok tatlı buluyordu ama işte bir kere bu gözlerimi kafaya taktığım için her sevgi gördüğümde mutlu olmam gerekirken daha da güzel olabilirdim diye dertleniyordum ve özgüvenim yerle bir oluyordu.

En Büyük Korkumu Bu Takıntımla Yendim

Bir de bu kadar takıntı yapmam rağmen bir yandan da ameliyat ve iğne fobimle savaşmaya çalışıyordum. Çünkü kendimi bildim bileli bir iğne ve hastane/ameliyat fobim vardı. Dişçiye gitsem de, kan aldırmaya gitsem de tansiyonum düşer bayılacak gibi oluverirdim. Şimdi eğer bu takıntımdan kurtulmak istiyorsam kesin ve net çözümüm ameliyattı ve ben o ameliyatı nasıl geçireceğimi kara kara düşünüyordum.

Stresten kaç gece ağladım, sinir stres sıkıntıyı bir arada yaşadım. Korkumun üzerine gitmek için kaç tane göz kapağı estetiği videosu izledim sayısını hatırlamıyorum. Ama baktım işin içinden çıkamıyorum, kendime kızarak tamam dedim istediğin kadar kork istediğin kadar tırs, bu ameliyat olunacak ve sonucu görünce ne kadar mutlu olacağız. Deli gibi kendimle konuşuyordum artık düşünün konu o noktaya gelmişti:)

Artık Kararım Kesindi, Göz Kapaklarımdan Acilen Kurtuluyordum

Ailemle konuyu paylaştım, bir de onları ikna etmek zorunda kalmayayım diye yerden yere attım kendimi ne olur lütfen diye:) Neyse ki konuya ne kadar kafamı taktığımın farkındalardı da meseleyi hiç uzatmadan tamam dediler. En kısa sürede dört koldan araştırmalarımızı yaptık ve doktorda karar kıldık. Bir sonraki hafta ameliyatım kesinleşmişti, 1 saat içerisinde bu sorunumdan kurtulacağım için kalbim patlayacak gibi çarptı o 1 haftalık sürede heyecandan.

Neyse, gelelim sonuca. Bir çırpıda geçen zamandan sonra, hastanede yine biraz heyecanlanma ve mide bulantısının arkasından son bir gazla operasyona girdim. Lokal anestezi de gözümü korkutsa da artık hiçbir şeyden şikayetçi olamayacak vaziyetteydim, doktorum gözlerimi ameliyat etmeye başlamıştı bile.

Her şey halloldu, morluklarım şişliklerim indi, gözümde artık normal şekline dönüş başladığında size yemin ederim her yerde elimde küçük cep aynalarıyla geziyordum. O kadar mutlu, o kadar memnundum ki bu operasyonu geçirdiğim için. En sonunda kat kat göz kapağı kabusum bitti.

2020-02-13T13:06:04+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?