Loading...

Lazer ile Göz Kapağı Ameliyatı

Ana Sayfa » Blog » Lazerle Göz Kapağı Ameliyatı

Lazerle Göz Kapağı Kaldırma

 Göz, insanın sıradan bir uzvu değildir. Yüzümüzde bulunması bir yana bizlerin duygu ve düşüncelerini karşı tarafa iletmede en az konuşmak kadar etkilidir.

Göz estetikleri genci yaşlısı her kesimin ihtiyaç duyduğu operasyonlardır. Göz kapağı ameliyatı riskleri olsa da bu risk oranının düşük olması ve göz kapağı estetiği yaptıranların yorumlarının pozitif olması bu talebi arttırmaktadır.

 

Konuşurken kullandığımız mimiklerle yüzümüzdeki kasların sürekli hareket halinde olması olsun, yer çekimine yenik düşme durumu olsun ya da ilerleyen yaş olsun, göz kapağımız birçok sebeple sarkmaya uğrayabilir.

Göz kapağı çevresi oldukça hassas bir dokuya sahiptir.

Lazerle göz kapağı kaldırma tam olarak bu noktada devreye girer. Peki, bu nasıl bir operasyondur? Gelin hep beraber inceleyelim.

Üst göz kapağa lazer uygulaması yapılır, bu işlem sonucunda gözün üzerine sarkmış olan fazla deriden kurtulunur.

Ameliyat sonrası bizlere kalan canlı görünüm, bakidir.

 

Göz Kapağı Estetiği Yaptıranlar

Göz kapağı estetiği yaptıranlar, ameliyatlarından, geçirdikleri süreçten, aldıkları olumlu sonuçtan. Etraflarından aldıkları olumlu yorumlardan bahsetmektedirler.

Göz kapağı sarkması ameliyat olmak için oldukça geçerli bir sebeptir.

Zamanla, sarkmanın derecesine bağlı olarak görme bozukluğu yaşama ihtimaliniz oldukça yüksektir. Önünde engel olan göz, tembelleşmeye oldukça müsait bir hale gelir.

Sizlere bu yazıda anlatmak istediğimiz aslında bunun sadece estetik açıdan sıkıntı uyandıran bir durum olmasından ziyade, bir sağlık problemi haline de gelebileceğidir. Bunun önüne geçmek için erken müdahale şarttır.

Zamanla deri daha çok sarkma yapabilir. Bu durum da sağlık problemimizin artmasına sebebiyet verir. Sonucunda tedavi süreci daha zahmetli olabilir. Sağlığın ihmale gelmemesi gerektiğini asla unutmamanızı tavsiye ederiz.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Bakım

Doktor tavsiyelerine daima uyulmalıdır. Doktorun bizlere verdiği göz pomadları kullanılmalıdır.

Göz yorucu eylemlere bir süre ara verilmelidir, gözün dinlenmesi sağlanmalıdır.

Hasta güneş ışınlarından kendisini koruması için bir süreliğine yanından güneş gözlüğünü eksik etmemelidir.

Gözlerde yaşarma olması olağan bir durumdur, bu gibi durumlarla karşılaştığımız takdirde korkmamıza, telaş haline gelmemize gerek yoktur.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Şişlik

Göz kapağı ameliyatı sonrası şişlik lazer sayesinde yok denecek kadar az olacaktır. Kısa süre sonra tamamen yok olacaktır.

Bu operasyon bizlere hızlı iyileşme, en az düzeyde şişlik ve morarma ile bu işlemi atlatmayı vaat etmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2019

Göz kapağı estetiği fiyatları 2019 ya da 2018 olmak üzere yıllar arasında büyük farklılıklarla karşımıza çıkmaz. Göz kapağı botoks fiyatları ameliyatı yapan doktora, hastaya hangi uygulamanın yapılacağına kadar değişkenlik göstermektedir.

Estetik fiyatları listesi 2019 ve estetik fiyat tablosu 2019 yılı içerisinde her estetik cerraha göre farklılık gösterecektir.

Aklınızda ki Sorular

  • Soru : Lazerin farkı nedir ?
  • Cevap : Lazer ile göz kapağı ameliyatlarında kanama biraz daha az görülebilir. Neşter yerine lazer kullanılır. Farkı kanama düzenlemesidir.
  • Soru : Lazer için ücret farkı alınır mı ?
  • Cevap : Lazer kullanıldığı diye hastadan özel bir ücret talep edilmez.
  • Soru : Lazer kullanımı ameliyat sonucunu nasıl etkiler ?
  • Cevap : Ameliyat sonucunda estetik olarak bir farklılık olmayacaktır. Yukarıda belirtildiği gibi sadece kanama zamanına olumlu etkisi vardır.
  • Soru : Hangi hasta gurubu için uygun olacaktır ?
  • Cevap : Göz kapağı ameliyatlarında hasta ayrımı yapılmaz. Her yaştan her insanda göz kapağı sorunu olabilir çözüm için yaş kısıtlaması yoktur.
  • Soru : Görme bozukluğuna neden olabilir mi ?
  • Cevap : Gözün görmesi ile bu operasyonların bir alakası yoktur. Görme bozukluğu yapmaz. Bu ameliyatlarda gözün derine operasyon yapılır sadece.
2020-02-13T15:54:21+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?