Loading...

Neye Niyet Neye Kısmet Estetiği

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Neye Niyet Neye Kısmet Estetiği

Benim hikayem tam olarak neye niyet neye kısmet hikayesi. Estetiğe karar veriş sürecim, kaş estetiği isteyişim ve sonunda göz kapağı estetiği oluşum… Genç kızlığımdan beri göz ve kaşlarımın orantısızlığından memnun olmadığım aşikardı.

Yaz kış mümkün mertebe şapka/bere takmam, hele yazları mecburen sürekli gözlerimi kısmak zorunda kaldığım için görüş açım iyice düştüğünden gözlüksüz adım atmamam, kaşlarımı incecik aldırıp iğrenç görünsem de gözlerimle kaşlarımın mesafesini birazcık olsun arttırdığım için aylarca öyle gezmem daha neler neler.

Hele yaşım 18i geçip iyice serpilmeye güzelleşmeye başlayınca kaşlarım kabus oldu benim için. Yani en azından ben sorunumu öyle zannediyordum. Kaşlarım biraz yukarda olsa, yüzüm şöyle güzel olsa, böyle makyajlar yapsam bilmem ne ohoo kafamda kurduğum hikayelerin ucu bucağı olmazdı.

Ailemle bu sorunumu her paylaştığımda aynı cevabı alırdım; “Senin duru güzelliğin yeter, hiçbir problemin yok.” Canlarım benim, sevgiden işte evladının eksiğini kolay kolay kabul eder mi insan. Ama biliyordum, bu benim ciddi bir eksiğimdi ve gidermek için işe girer girmez gidip bir doktorla konuşup bu sorunumdan kurtulacaktım.

Seneler geçti, yaşım büyüdü e tabi yüzüm de yavaş yavaş oturmaya başladı. Son ümidim kadın olmaya başladığım çağlarımda yüzümün daha estetik görünebileceğiydi ama nerde! Hala yüzümün orantısızlığı olduğu gibi duruyordu.

Güzel maaşım olan bir işe girdiğimde senelerdir hayalim olan kaş kaldırma işlemini yaptırmak için hemen adım attım. Sosyal medyadan araştırıp bulduğum doktorumun bir de Youtubeda videolarını izledim; gerçekten her şey tam olarak istediğim gibi kısa ve etkili çözümler üzerineydi.

Randevu alıp ön kontrole gittim, oradaki diyalog hayatımın şokunu yaşattı bana. Doktorum estetik istediğim bölgeyi inceleyerek “E sizin kaşlarınızda bir probleminiz yok ki, tek probleminiz üst göz kapaklarınız.” Nasıl yani dercesine 10 saniye tepkisiz adamcağızın suratına baktım:)

Meğer senelerce sorunlu olan yerim kaşlarım değil üst göz kapaklarımmış. Kaşlarımı kaldırmak yerine üst göz kapağımı aldırırsam eğer hem daha rahat bir görüş alanım oluşurmuş hem de fazlalıktan kurtulduğum için istediğim normal görüntüye kavuşma imkanım olurmuş. Kısacası bunca zaman ihtiyacım olan tek şey üst göz kapağı estetiği imiş.

Hemen prosedürleri hızlıca hallettik, üç hafta sonra toplasanız 1 saat sürmeyecek bir operasyonla işimi hallettiler. Gerçekten bunca sene nasıl bu kadar akılsız olduğumu hala anlayamadım. Doktorumun dediği gibi tek ihtiyacım olan şey üst göz kapağı estetiğiymiş ve çıkan sonuç tam da istediğim görüntüyü elde etmeme tek vesileymiş.

Hayatımda pişman olmadığım ve beni en mutlu eden kararım üst göz kapağı estetiği yaptırmak oldu. Benim gibi sorunundan emin olan herkes mutlaka bir uzman kontrolüne gitsin ki son anda yıllarını verdiği sorununun koca bir yanlış olduğunu çok geç anlamasın:)

2020-02-13T15:01:55+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?