Loading...

Ptozis Tedavisi

Ana Sayfa » Blog » Pitozis Tedavisi

Pitozis göz kapağı düşüklüğü

Pitozis nedir? Gelin birlikte inceleyelim.

Göz kapağının herkeste ortak durduğu bir konumu vardır. Kadın ve erkeklerde farklılık gösterir. Göz kapağının normalden aşağı konumda bulunmasına pitozis, diğer bir adıyla ptosis denilir.

 

Pitozis Nedenleri

Pitozis nedenleri birden fazladır.

Pitozis, sebebi bilmeyen doğuştan gelen nedenlerle, yaşlılık sebebi ile derinin elastiki özelliğini kaybetmesi ile göz kasının hareket etmesini sağlayan sinir sisteminde oluşabilen bir bozuklukla, aşırı sert bir şekilde göz kapağının sürekli ovuşturulmasıyla oluşabilir.

Göz kapağı düşmesinin yukarıda bahsettiğimiz sebepleri dışında başka oluşmasını sağlayan unsurları da vardır.

Kişinin kullandığı bazı ilaçların yan etkileri, hastanın geçirdiği kimi alerjik rahatsızlıklar, kapılan enfeksiyonlar, atlatılan travmalar, geçirilen felçler de sebep olabilir.

Bahsettiğimiz sebeplerin yanı sıra, nörolojik hastalıklar, üçüncü sinir felci, horner sendromu, müsküler distrofiler, kas hastalıkları, multiple sklerozis gibi nedenler de vardır.

Pitozis neden olur sorusunun cevaplarını yazımızda paylaşmış olduk.

 

Pitozis Ameliyatı

Pitozis ameliyatında dikkat edilecek unsur, göz kapağı düşüklüğünün derecesidir. Pitozis doktorları, sizleri muayene ederken düşüklüğün derecesine göre, göz kapağının kuvvetine göre uygulanacak yöntemleri belirlerler.

Tedavi yöntemini göz kapağınızın kaldırma gücü belirler.

Göz kapağının kaldırma gücü iyi ise kasa yönelik bir operasyon gerçekleştirilir. Eğer orta dereceli bir kaldırma gücüne sahipseniz öncelik yine kasa yönelik bir işlemden geçmektedir. Kas kaldırma gücü eğer düşük ise askılama adı verilen yönteme başvurulur.

Hastanın yaşı genel ya da lokal anestezi olmasını belirler. Eğer ameliyatı geçirecek kişi yaşlı ise lokal anestezi ile ameliyatı gerçekleştirilir. Eğer hasta olarak bir çocuktan bahsediyorsak genel anestezi ile müdahale edilir.

 

Göz Kapağı Düşüklüğü Kendiliğinden Geçer mi?

Her rahatsızlığımızda hepimiz öncesinde ameliyattan kaçınmak için yollar ararız. Şimdi de ”Göz kapağı düşüklüğü ameliyatsız geçer mi? ” diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Bu rahatsızlığın tek çözümü ameliyattır.

Bütün sağlık sorunları gibi, bunu da görmezden gelmememiz gerekmektedir. Sağlık hiçbir zaman ihmale gelmeyecek, bizim için hayati değeri olan en önemli husustur.

Sadece estetik açısından düşünülmemelidir, görme bozukluğuna sebebiyet de verebilir. Zamanla gözün önünde engel oluşturan deri, zamanla göz tembelliğine sebep olur.

Aynı zamanda, bu düşüklük gizli olan bir tümörün habercisi de olabilir.

Bu sebeple belirtileri taşıyorsanız, en kısa zamanda bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Pitozis Fiyatları 2020

Pitozis fiyatı işlemi gerçekleştirecek doktordan doktora değişkenlik gösterebilir. Bunun dışında Pitozis oluşum sebebi de ameliyatın yönünü değiştirebileceği için en doğru fiyatı yine estetik cerrah verecektir.

Estetik fiyatları listesi 2019 ya da estetik fiyatları tablosu 2020 yılı içerisinde her estetik cerrah için farklılık oluşturur.

2020-02-13T15:53:42+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?