Loading...

Üst Göz Kapağı Ameliyatı

Ana Sayfa » Göz Kapağı Estetiği » Üst Göz Kapağı Ameliyatı

Üst göz kapağı Ameliyatı Nedir?

.

Gözün üst göz kapağında bulunan derinin hacminin giderek azalması, cildin gevşemesi, derinin sarkarak üst göz çizgi hattını kapatarak kötü bir duruş sergilemesi, sarkan derinin görme alanını etkilemesi sonucu yapılan estetik ameliyattır.

Üst göz kapaklarda sarkma ve bollaşma oluşması durumunda üst göz kapağı ameliyatı uygun görülebilir. Üst göz kapağı sarkmalarının oluşturduğu görüntü üst göz kapağı ameliyatı ile giderilmesi mümkün olan bir durumdur.

üst göz kapağı ameliyatı - zty sağlık

 

Üst Göz Kapağındaki Sarkmanın ve Gevşekliğin Oluşmasındaki Sebepler Nelerdir?

İlerleyen Yaş
Üst göz kapağı sarkmalarının ana sebeplerinden biri ilerleyen yaşın yüzde bıraktığı etkilerdir. Özellikle 30-40 yaşları arasında yavaş yavaş kendini göstermeye başlar. Yer çekiminin de etkisiyle hızını arttırır. 40 yaşından itibaren ise olumsuz etkiler bariz ortaya çıkabilir. İlerleyen yaşla beraber cilt diriliğini ve elastik özelliğini yitirmeye başlar.  Üst göz kapağındaki sarkmalar kısa bir operasyonla giderilebilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Riskleri

 

İş hayatının oluşturduğu yoğun kargaşa göz kapağının sarkmasına etki edebilir. Düzensiz uyku, yeteri kadar cildi dinlendirmeme, oluşan yoğun stres ciltte hasarlar bıraktığı gibi göz kapaklarını da deformasyona uğratabilir. Uykudan kalktığınızda gözaltının ve üst göz kapaklarınızın şiştiğini ve katlandığını fark edebilirsiniz. Yorgunluk göz kapaklarınıza etki eden ve göz kapaklarının sarkmasını sağlayan etkenler arasındadır.

Genetik Faktörler

Daha sonradan kazanılmamış, genetik olarak göz kapakları düşük olan kişilerde durum daha farklı olabilir. Bu sarkık görüntü yer çekiminin etkisi ile daha fazla etkisini göstererek kişinin görme alanını etkilemesine neden olabilir. Üst göz kapağı ameliyatı için zaman kaybına uğramadan genç yaşta bile bu kişilere uygulanabilir.

Sarkan Göz Kapakları

 

Sarkan göz kapakları hem fiziki açıdan hem de psikolojik anlamda kişiyi rahatsız edebilir. Fiziki anlamda kişinin yüz ifadesini mutsuz, uykusuz, yorgun, donuk, üzgün gösterdiği gibi fiziki yaşından daha ileri bir yaşta gösterebilir. Bu durum kişide psikolojik sıkıntılar yaratabilir. Bu problemler üst göz kapağı ameliyatı ya da üst göz kapağı estetiği ile 40 dakikalık bir operasyonla giderilebilir. Ayrıca sarkan göz kapakları kişinin görmesine engel olabilir. Görme alanını etkileyen bu durum göz tembelliğine yol açabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatı 2020

Yüz ifadesini daha canlı kılmak. Daha mutlu ve daha genç bir bakışa sahip olmak, öz güveninin arttırmak, estetik anlamda daha çekici olmak ve göz tembelliğinin önüne geçebilmek adına üst göz kapağı ameliyatını yaptırabilir sarkık göz kapaklarından kurtulabilirsiniz. Ayrıca yüz gençleştirme operasyonlarında kombine edilen ameliyatların başında göz kapağı estetiği gelmektedir. Alın şakak kırışıklıkları ile birlikte üst göz kapağı ameliyatının eklenmesi daha iyi sonuçlara ulaşılmasını sağlayabilir. Bu dediğimiz her durum için geçerli değildir. Her yüz germe operasyonunda üst göz kapağı ameliyatı eklenecek diyemeyiz. İki ayrı ayrı yapılabildiği gibi sadece sarkık göz operasyonu da yapılabilir.

Türkiye’de Göz Kapağı Estetiği

Türkiye’de göz kapağı estetiği sıkılıkla yapılan bir operasyondur. Türkiye’de göz estetiğini yaptırmak isteyen birçok ülke vatandaşı ülkemize gelmektedir. Özellikle İstanbul’da göz estetiği yapan doktorlar kimler sorusu sık karşılaştığımız sorular arasındadır. Yine buna benze Avrupa ülkelerinden estetik cerrahlarımıza ulaşmak ve bu ameliyattan faydalanmak isteyen hastalar mevcuttur.

Sıkça Sorulan Sorular

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Üst göz kapağı ameliyatı genellikle göz kapaklarında sarkıklıklar oluşan, göz kapağında düşüklük olan, deri fazlalığı sebebiyle görme kaybı riski yaşayan kişilere yapılan bir operasyondur.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Saat Sürmektedir?

Üst göz kapağı ameliyatı ortalama 45 dakika sürmektedir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Hangi Anestezi İle Yapılır

Üst göz kapağı ameliyatı hastanın durumuna ve doktorun hastayla ortak kararına göre lokal anestezi ile de genel anestezi ile de yapılabilir.

Üst Göz kapağı Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunur?

Burada önemli olan hastanın durumu ve anestezi türüdür. Lokal anestezi ile yapılan hastalar işlem bittikten hemen sonra taburcu edilir. Genel anestezi ile yapılan işlemler biraz daha uzun sürer. Burada da genellikle aynı gün taburcu edilir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatında Acı Hisseder miyim?

İşlem esnasında hiçbir acı ya da sızı hissetmezsiniz. Hiçbir acı ve ağrı hissetmezsiniz.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı olan bir kişinin yine Göz Kapakları Sarkar Mı?

Göz kapağı sarkıklığı genellikle yaşlanmaya bağlıdır. Tekrar eski haline dönmesi için ameliyat olduğunuz yaş kadar zaman geçmesi gerekmektedir.

Üst göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?

Göz hassasiyetine dikkat etmelisiniz. Gözlerinizi kaşımamalı ve pansumanlarınızı düzgün ve aksatmadan yapmalısınız.

Üst Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Gözümde Dikiş İzi Kalır mı?

Hayır kalmaz. Kesi ve dikişler üst göz kapağı içine gizlenir. Bu izler zamanla kaybolur.

Üst Göz Kapağı Ameliyatının 2020 Fiyatı Nedir?

Üst göz kapağı ameliyatının fiyatı web ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılması ve reklam edilmesi rekabet kurulunca yasaklanmıştır. Bu konuda çağrı merkezimizle irtibata geçebilir yada whatsapp üzerinden yanıt alabilirsiniz.

2020-02-13T16:07:54+00:00

6 Yorum Var

 1. Ayhan D. 12 Şubat 2019 at 08:38 - Reply

  Yaş ilerledikçe ameliyatı yapması riskli oluyor diyorlar bu doğru mu?

  • admin 13 Şubat 2019 at 09:45 - Reply

   Aslında ilk teşhis edildiğinde yapılması daha mantıklı yaşın ilerlemesi risk oluşturmaz

 2. Gülsüm Candemir 13 Şubat 2019 at 08:54 - Reply

  Göz kapağı estetiği riskli bir amelşyat mıdır?

  • admin 13 Şubat 2019 at 09:43 - Reply

   lokal yapılır her ameliyatta olan riskler bunda da mevcuttur ama gör olma riski yoktur gözün kendisine müdahale edilmez.

 3. Sevim 23 Nisan 2019 at 15:29 - Reply

  Üst göz kapağı ameliyatı nın Ne gibi riskleri var ayrıca operation dan kac gün sonra göz kapağı eski haline döner ??

  • admin 18 Mayıs 2019 at 11:07 - Reply

   Üst göz kapağı pek riskli bir ameliya değil. Fazla deri alınarak yapılır. İz kalsade gözünüz açıkken görünmez. Tam kapanma çizgisinden kesilerek ameliyat yapılır. Bu yüzden kimse görmez.
   Tam iyileşme süresi yine morluklar ve şişliklerin olma ihtimali ve geçmesi bir ayı bulur ama bir hafta sonra fark edilmeyecek hal alacaktır.

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?