Loading...

Üst Göz Kapağı Ameliyatım Sonrası Yaşam Kalitem İyileşti

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Üst Göz Kapağı Ameliyatım Sonrası Yaşam Kalitem İyileşti

Bazen kendi kendime çok şaşırıyorum, nasıl bu kadar süre böyle bir problemim olduğunun bilincine varamamışım… Çünkü resmen üst göz kapağı ameliyatım sonrası yaşam kalitem iyileşti. Senelerce gözümün üstünde bir ağırlık gibi taşıdığım deriden kurtulmak bu kadar basitken geçiştirdiğim onca yıl bana görme açımda azalma, baş ağrısı, öz güvensizlik olarak geri döndü maalesef ki.

Baba tarafımda ailenin hemen hemen bütün üyelerinde var bu üst göz kapağı sorunu. Önce herkes bu durumu inkar etmek için “Biz göçmeniz, ırsi olarak gözlerimiz böyle” hikayesinin ardına saklanırdı, ki hala da öyle. Konuyla alakalı aydınlanma bir tek bana geldi anlayacağınız:)

Yaşım ilerledikçe ve artık yüz yapım olması gereken olgun görüntüye kavuşunca, sürekli gözlerimin yorgunluğundan yakınmaya başladığımı fark ettim. Önce kendime dinlendirici gözlük aldım, baktım değişen bir şey yok kocaman adam gözlerime evde bakım kürleri mi uygulamadım; o hep kadın sitelerinde gördüğünüz gözlerine salatalık koymuş kadınlar vardır ya; artık gözlerimin bana yarattığı huysuzluktan sürekli evde aynen bu şekilde yatar olarak buluyordum kendimi.

Hiç kimseye ses etmeden göz kapağı sorunumdan beni en iyi şekilde kurtaracak doktoru araştırmaya başladım. Çünkü ailem bu konuda benim kaç yaşımda olduğumu umursamadan “Aman oğlum, ameliyat bu oğlum, emin misin oğlum” diye diye beynimi yiyeceklerdi eminim. Ki bence çoğu kişi bu tip sorunlarından kafasına üşüşecek kişilerden dolayı uzak durup kendi sorunlarıyla yine kendileri başa çıkmaya çalışıyorlar. Aslında olması gereken her şeyi ve herkesi bir kenara bırakıp kendi vücut sağlığına yoğunlaşmak. Ben de aynen öyle yaptım.

Aradığım hekimi buldum, görüşmeye gittim. Bana ameliyatın beni bütün bu göz yorgunluğumdan ve ağrılarımdan kurtaracağını söylediğinde içime öyle bir su serpildi ki. Yorulmuştum artık genç olmama rağmen yaşlı dedeler gibi sürekli gözlerimden şikayet etmekten. Üstelik ameliyatın çok kolay yapılabilir ve kolay iyileşme süreci olan bir ameliyat olduğunu öğrenmem de benim için ekstra mutluluk kaynağı oldu. Tüm bu olumlu bilgileri toplayıp ailemin yanına gittim.

Ameliyat olacağımı söyleyip bütün süreci onlara da anlattım. Şaşırtıcı bir şekilde hemen yaptırmam için teşvik ettiler beni. Yardımcı ekibimle konuşup ameliyat süreci belirledik. Annem de babam da yanımda oldular ameliyat günü. İki gözümdeki fazlalığımdan da 2 saat bile sürmeden kurtuluverdim.

İyileşme sürecim de maşallah sorunsuz geçti. En çok korktuğum dikiş izi kalır mı acaba sorusu bile kafamdan silinmişti artık çünkü artık ne gözümün üstüne sarkan deri ne de belirgin olan bir dikiş izim vardı. Gözlerim mutlu, ben mutlu; dolayısıyla çok rahat bir üst göz kapağı ameliyatı yaptırdıktan sonra yaşam kalitem gözle görülür şekilde iyileşti diyebilirim. Böyle bir sorunu olan herkese bu ameliyatı geciktirmeden yaptırmasını öneriyorum.

2020-02-13T14:53:33+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?