Loading...

Yorgunluğum Gözlerimden Çıktı

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Yorgunluğum Gözlerimden Çıktı

Lise döneminde babamın kendince döndürmeye çalıştığı küçük çaplı bir ticaret firmamız vardı. Babam her ne kadar kabul etmese de çok iyi ticaret kafası olan biri olmadığı için zaten üç kuruşluk olan gelirimiz, onun yaptığı hatalar yüzünden 3 gelir 5 gider olarak ailemize dönüyordu. Seneler boyu bu uğurda uğraş verdiğim için tüm yorgunluğum gözlerimden çıktı.

O dönemlerde ben de ticaret lisesinde okuduğum için başlarda ara ara babama akıl versem de, artık öyle bir noktaya gelmiştik ki sanki firmanın sahibi benmişim gibi bütün anlaşmalar ve görüşmelerde babama ben ön ayak oluyor, yaşım genç olsa da babamla birlikte görüşmelere gidip hesaplamalara katılıp işi tam göbeğinde öğreniyordum.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ.

İşe Tamamen Atılmamın Vakti Gelmişti

19 yaşında liseyi bitirdiğimde acaip ikilemde kaldım. Üniversiteye gidip kendimi tamamen okula mı vermeliydim yoksa hayatıma babamın yanında şahsi firmamızı geliştirmek için mi vakit harcamalıydım? En sonunda dışardan lojistik okumaya ve bir yandan da firmanın işlerini iyice ele almakta karar kıldım.

Artık işler babamın dükkanda kaldığı, benim gidip müşterilerle görüştüğüm bir hal almıştı. Gündüzleri anlaşma yaptığımız firmalarla görüşüyor, ticaretin A’dan Z’sine kadar öğrenmeye devam ediyor akşamları da eve geç saatte gelip ders çalışmaya başlıyordum.

Sabah yine erken saatte kalkıp aynı rutine devam etmeye başladığım günlerim haftalar oldu, haftalar aylarım. Artık bir kaç senedir aynı rutinde kalmaktan robota bağlamıştım resmen. Hep iş, hep üniversiteyi bitirme telaşı. Ne kendime adamakıllı vakit ayırabiliyordum artık, ne sosyal çevreme; ne de ileriyi düşünebileceğim bir kız arkadaşım kalmıştı hayatımda.

Gidişata Sağlığım İçin Dur Demeliydim Artık

İnsanın kendi kazancı için hayata dört koldan sarılması güzeldir elbet, ama ben fark etmeden ipin ucunu biraz kaçırmışım sanırım. Çünkü firmamız artık şirket haline gelse de, lojistik alanında başarılı sayılacak bir marka haline dönüşsek de aynada kendime baktığımda yorgun, bitik bir adamdan başkasını göremiyordum. Göz altı torbalarım almış başını gitmişti, göz kapaklarım da hafiften sarkmaya başlamıştı sanki.

Kendi kendime dur demenin vakti geldiğinin daha güzel bir zamanlaması olamazdı, çünkü artık işlerin yoğunluğundan kendime bile vakit ayıramıyorum cümlesini daha fazla kurmak istemediğimde karar kılmıştım.

Hemen göz altı torbalarım ve göz kapağı sarkmalarım için operasyonumu düzgün yapacak bir estetik cerrah araştırmaya başladım. Şansıma elektriğimin çok tuttuğu ve yakın tarihte operasyonumu gerçekleştirebilecek bir hekimle anlaşma sağladım.

Alt göz kapağı estetiği ve göz alt torbalarımın alınmasının ardından kendimi nasıl rahatlamış hissettiğimi sizlere tarif edemem. Çünkü durum fizyolojik olarak rahatsızlık yaratmasından ziyade psikolojik olarak toparlanmaya bir yerden başlamak olarak kodlandığı için beynimde çok rahat ve huzurluydum. Göz kapağı estetiğinin de sanıldığı kadar korkutucu bir şey olmadığını, aksine çabuk iyileşilen ve iyi sonuçlar veren bir operasyon olduğunu da böylelikle öğrenmiş oldum

2020-02-13T13:04:51+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?