Loading...

Youtuber’lıktan Estetik Olmaya Giden Yol

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Youtuber’lıktan Estetik Olmaya Giden Yol

İnternette içerik üretiminin insanlara ne kadar para kazandırdığını öğrenince bodozlama bu dünyanın içerisine dalmaya çalıştım ilk önce. Ama işler kafamda kurduğum gibi gitmedi, başka bir yol açıldı önüme. İşte o yol; Youtuber’lıktan estetik olmaya giden yol…

Bir süredir zaten sürekli popüler olmaya başlayan genç isimlerin kanallarını takip ediyordum. En yakın arkadaşımla da sürekli bu konuda muhabbet ettiğimiz için, artık resmen o da benim kadar konuya vakıf olmuştu. Bir gün oturmuş Karaköy’de yine aynı konu hakkında muhabbet ederken, bana dönüp “Ya Aslı, biz neden yapmıyoruz bu kanal işini?” deyince ilk bi üç saniye afallamış, sonra “Hakkaten ya, bizim de bir kanalımız olsun; kesin başarılı da oluruz bak görürsün.” diye hem kendimi hem arkadaşımı gazlamıştım:)

Neyse biz gerekli teçhizatımızı aldık, 1-2 hafta hazırlandık düşündük taşındık en sonunda parfümlerle alakalı bir Youtube kanalı açmaya karar verdik. Kendimize göre de bir konsept belirledik; arkadaşım daha fresh kokuları tanıtacaktı, ben de daha kalıcı ve kadınsı kokuları anlatacaktım.

Önce kısa bir deneme çekimi yapıp yükleyelim dedik, bu konuların içerisinde olan arkadaşlarımızla konuştuk daha çabuk adımızı duyurabilelim diye. Müsait olduğumuz ilk haftasonu ilk çekimimizi gerçekleştirdik, süslenip püslenip 10 dakikalık bir video çekip kanala yükledik. Açık konuşayım, ben daha heyecanlıydım konuyla alakalı. Çünkü hem içimdeki tanınma dürtüsüne karşı koyamıyordum, hem de karakteristik özelliğimden midir nedir beğenilme dürtüm kafamı sürekli kurcalayıp duruyordu.

1 hafta içerisinde izlenme sayısında güzel bir artış oldu, videoya yorumlar da gelmeye başlayınca iyice mutlu olduk. Ama devam eden günlerde benim için olayın gidişatı iyice değişmişti. Çünkü arkadaşımı ne kadar övüyorlarsa, beni de aynı şekilde yermeye başlamışlardı. Yorumları okudukça kanım çekildi, inanılmaz moralim bozuldu.

Sürekli gözlerimle dalga geçenler mi dersiniz, gözlerimin yapısı gereği uykulu gözüktüğüm için “Aslı hanım yataktan kalkıp mı video çektiniz”, “Esmer ablayı yatırın uyutun daha ayılamamış” gibi yorumlar mı… Esmer ve güzel bir kadınım inanın ki, bu tip yorumlar öz güvenimi nasıl zedeledi tahmin etmek zor olmamalı sizin için…

Hemen acilen konuyla alakalı araştırmalar yapmaya başladım, arkadaşım hemen pes etmememi söylese de nafile, bir an önce gözlerimdeki bu yorgun ve beni yaşça daha büyük gösteren görüntüden kurtulacaktım.

Bununla alakalı yaptığım bütün araştırmaların sonucu beni göz kapağı estetiğine götürdü. Alanında iyi olduğuna inandığım bir doktorun kapısını çalıp en kısa sürede bu ameliyatı olmaya ihtiyacım olduğunu anlattım. Bir sonraki hafta için operasyon tarihi aldım. Zamanın çabucak geçmesi için dua ediyordum bir yandan da.

Ben göz kapağı ameliyatı olduktan sonra bu sefer kara kara o hafta kanala nasıl video yükleyeceğimizi düşünüyorduk. Sonuçta göz kapaklarımı dinlendirmem gerekiyordu ve göz kapağımın üzerindeki ufak bandajları çıkartana kadar görüntüyü toparlayıcı bir içerik yaratmamız gerekiyordu.

Aklıma eğlenebileceğimiz bir konsept geldi hemen. Benim gözlerim kapalı olacaktı ve arkadaşımın bana koklatacağı parfümleri bilip tanıtmaya çalışacaktım. Nitekim de denedik, çok eğlenceli bir çekim oldu. İyi diyebileceğimiz geri dönüşü de hem yorumlardan hem de izlenme sayısından aldık.

Şimdi hem özgüveni geri gelmiş, hem de güzelliğine güzellik katmış bir kadın olarak diğer tüm hemcinslerime bu tip problemleri varsa kalıcı olarak sorunlarını geride bırakmak için üst göz kapağı estetiği olmalarını öneriyorum.

2020-02-13T14:50:46+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?